BLOG

Rozprávkové fotenie mamy a dcéry

Rozprávkové fotenie mamy a dcéry

Toto je príbeh jednej mamy, ktorá si vysnívala, že sa chce nachvíľku premeniť na krásnu vílu a užiť si chvíľku v rozprávke aj so svojou malou Medulienkou. A aj sa jej ten sen podarilo splniť. V jeden krásny septembrový deň, keď slnko krásne svietilo, zažila rozprávkové fotenie…

Žena, keď sa stane mamou, odsúva všetko na druhú koľaj. Zo všetkého najviac ale asi seba. Je to prirodzené. Je to inštinkt. Nikoho tým neuráža, ani neotravuje. Ale je dôležité aby nezabudla. že je tu aj ona. Že na jej snoch stále záleží. Že aj ona má právo chcieť sa cítiť krásna. Asi by bolo fajn, keby jej to občas niekto pripomenul (ehm, haló hovorím o vás, manželia).

Prvý let s bábätkom

Prvý let s bábätkom

Bývajúc v zahraničí s bábätkom mi bolo jasné, že príde čas zbaliť sa a niekam letieť. Najpravdepodobnejšie pozrieť domov rodinu a kamarátov. A tak aj bolo. Cestu domov na Slovensko sme si začali plánovať ešte koncom mája. Keďže sme tu mali auto, ktorým sme prišli zo Slovenska, tak sme najprv mysleli, že sa aj autom poberieme domov a urobíme si po ceste roadtrip pobrežím Francúzska. S príchodom letných horúčav som túto ideu zavrhla a rozhodla sa, že budeme s Meliskou domov predsalen letieť. Takú dlhú cestu s autom, by sme totiž určite nezvládli ani my, ani ona.

Druhý štvrťrok s Meliskou

Druhý štvrťrok s Meliskou

Hej, hej… neverila som tomu, že môže čas takto rýchlo utekať. Haló, veď len teraz som otehotnela, ako to, že moje dieťa už má pol roka a ja tu o tom píšem (s mesačným oneskorením, kvôli môjmu pokazenému notebooku). Na toto si asi nezvyknem a po príprave na tento blog som si povedala, že musím byť ešte precíznejšia v zaznamenávaní všetkého podstatného. Nedá sa všetko udržať v pamäti a už vôbec sa nedá všetko zachytiť na video či fotku. Čo je asi dobre, lebo ak by to šlo, môj manžel by zrejme vlastnil už minimálne 3 hardisky plné fotiek Melisky.

Napísala som knihu

Napísala som knihu

Ak môj blog sledujete od začiatku alebo aspoň nejaký ten piatok, tak určite viete, že vznikol so zámerom plniť si sny. A možno tento nadpis pre vás nebude novinkou, lebo som to už určite spomínala napríklad aj v tomto blogu ešte v roku 2016. Ale áno, napísala som knihu. A veľa ľudí o tom vôbec nevie a ešte menej ľudí ju čítalo. Prečo je tento sen stále len snom? Neviem odpovedať. Vždy bolo niečo dôležitejšie… Ale na mojom Instagrame ste si odhlasovali, že by ste chceli vedieť viac o tom, ako som knihu napísala, o čom je a čo bude ďalej. Tak sa pohodlne usaďte, lebo už teraz viem, že aj toto bude trochu dlhšie čítanie. Ale ako motiváciu mám pe vás na záver článku malé prekvapenie, ochutnávku, tak vydržte až do konca:)

Prvé tri mesiace s Meliskou

Prvé tri mesiace s Meliskou

Bože, ale to letí… Keď píšem tieto riadky, Meliska už má 16 týždňov a veru bolo načase obzrieť sa za naším prvým spoločným štvrťrokom. Prvé tri mesiace po pôrode sa zvyknú nazývať aj štvrtý trimester. S týmto pojmom prišiel americký pediater Harvey Karp a v podstate hovorí o tom, že tie prvé mesiace sú náročné nie len pre nás rodičov, ale aj pre bábätko. To si musí zvykať na život von z bruška a často je to pre ňho veľký šok. Niektoré bábätká to zvládajú lepšie, niektoré nie až tak dobre. Bohuvďaka, naša Melisa sa s týmto obdobím popasovala statočne.

Pôrod v Španielsku II.

Pôrod v Španielsku II.

Priviesť dieťa na svet je jedna z najprirodzenejšie veci, ktoré môže žena vo svojom živote zažiť a predsa je to riadna veda. Čo-to si človek pamätá z hodín biológie na strednej škole, ale rozhodne to nepostačuje na to, aby si mohli rodičia povedať: “To bude malina…”. Bohu vďaka, že niekto vymyslel kurzy prípravy na pôrod.

Pôrod v Španielsku I.

Pôrod v Španielsku I.

Rodiť v zahraničí sa nemusí pozdávať každému. Doma je doma a hoci na naše zdravotníctvo často nadávame, predsalen o ňom vieme viac ako o zdravotníctve v iných krajinách. Aj ja som poznala príbehy kamarátok a rodiny zo slovenských nemocníc o tom, aké mali pôrody. Keď som teda minulý rok v júli zistila, že som tehotná, tri mesiace predtým ako som sa mala sťahovať za Marcelom do Španielska, prvé myšlienky putovali práve týmto smerom – nebudem rodiť na Slovensku, ale v zahraničí. A čo teraz?

Syndróm Double-Bubble, Duodenálna Atrésia

Syndróm Double-Bubble, Duodenálna Atrésia

Jedna z posledných vecí, ktoré chcú nastávajúci rodičia počuť je, že ich dieťa má nejaký zdravotný problém. Od momentu, keď dve čiarky prezradia, že sa zrodil nový život, si želáte, aby bolo všetko v poriadku, tešíte sa na každý ultrazvuk, keď dieťa uvidíte. Keď ale pri ultrazvuku doktor náhle stíchne a zaoberá sa niečím pridlho, váš mozog začne pracovať na všetkých hororových scenároch.