22 momentov z roku 2022

Je možné, že čas beží rýchlejšie odkedy som mama. Vraj to tak funguje, hoci neviem ako by som to vysvetlila Neilovi deGrasse Tysonovi. Každopádne nechápem, že rok 2022 je už za nami. A ako to už býva, človek si tak nejako reflektuje, čo sa stalo, čo zažil a prežil. Toto je mojich 22 momentov z roku 2022.

via GIPHY

Novoročné prekvapenie starých rodičov

Boli sme nejakí chorí predošlé Vianoce a tak sme sa rozhodli ostať v Prahe. Ale bolo nám ľúto, že by sme sa vôbec na sviatky nevideli s rodinou a tak sme na Nový rok, po Silvestri u Zúbkovcov, prekvapili starých rodičov 🙂 Reels s reakciou starej mamy si môžete pozrieť Instagrame.

Podľahla som nákupom na Brumle

Detské oblečenie vie zaťažiť peňaženku rodiča. Na Brumle som nakupovala aj minulý rok, ale tento rok sme Meliske kúpili asi okrem topánok a nejakých Elsa šiat všetko len na Brumle – čo je online secondhand. Väčšinu času úplné nové veci ešte s vysačkami. Marcel si to zamiloval tiež, keďže nám to šetrí peniaze a dajú sa tam nájsť ozaj krásne kúsky.

Zdvojnásobila som svoju zbierku rastliniek

Odkedy sme sa prisťahovali do Prahy a náš byt mal aj reálne denné svetlo, tak som sa naozaj stala „crazy plant lady“. Tento rok som svoju zbierku zvojnásobila, naučila som sa propagovať rastlinky, presádzať, starať sa a verím, že táto láska bude pokračovať aj v našom novom bývaní. Len musia prežiť sťahovanie.

via GIPHY

Hľadali sme škôlku pre Melisku

Okrem toho, že Meliska prejavovala záujem o spoločnosť iných ľudí a detí stále viac a viac, črtala sa aj možnosť pre mňa začať pracovať. A tak sme hľadali… a mám o tom aj vlog:

Dokončili sme Meliskinu detskú izbičku

Môj srdcový projekt – detská izba. Mali sme šťastie na skvelý priestor a tak som sa s dizajnom Meliskinej izby ozaj pohrala a všetok čas tam bol nádherne strávený.

S Miškou sme založili Harry Potter Podcast

Och a ako dobre, že sme to spravili. Nie je nad to mať spoločný projekt s naj kamoškou. A musím povedať, že myslím, že sme to aj celkom úspešne rozbehli. Počúvať nás môžete na Spotify, Apple Podcast aj Google Podcast a takisto sme založili aj Youtube kanál. No veď mrknite sami.

Začala som tvoriť svoje Harry Potter zbierku

V skutočnosti som začala už predošlé Vianoce ale tak naozaj som sa do toho pustila tento rok. Plním si detský sen a teším sa z toho. Určite to nie je pre každého a neplánujem sa tým nechať úplne opantať, ale je to niečo, čo mi robí radosť a tak v tom budem pokračovať.

Navštívili sme Karlove Vary

Na Valentína som dala Marcelovi / nám darček a to výlet do Karlovych varov. Paradoxne v mobile skoro žiadne fotky nemám, ale aj odtiaľto sme si spravili vlog:

Meliska chodila na gymnastiku

Prvý vážny krúžok sme zvolili gymnastiku. A aj keď nám to kvôli chorobám a cestám na Slovensko nevyšlo na plnú účasť, bol to super strávený čas.

Cestovala som sama s Meli na Slovensko

Trošku na vážnejšiu tému, aj keď ako sa to vezme. V istom momente tohto roku ma Marcel veľmi frustroval. Tak som sa rozhodla na víkend s Meli odísť k Miške s tým, aby si on oddýchol a utriedil myšlienky, lebo buď mal dáku krízu alebo ja neviem. Skrátka som potrebovala si od neho oddýchnuť a určite aj on od nás. Sama vlakom. Bolo to lepšie ako by som čakala. Mali sme v detskom kupé super spoločnosť. Tri mamy sme si pokecali a deti sa zahrali a ubehlo to mega rýchlo. U Zúbkovcov nám ako vždy bolo skvelo. Hrali sme sa keď deti spali. Cesta späť bola trošku smutnejšia. Bolo to pár týždňov po tom, čo začala vojna na Ukrajine a cestovali sme domov spolu s rodinou mama, babka, mesačné bábätko a staršia dcérka. Utiekli len s dvoma igelitkami a ruksakom. Verím, že rok 2023 prinesie čím skôr mier a pokoj a čas začať hojiť rany, ktoré boli spôsobené veľkou ľudskou hlúposťou.

Oslava 3. narodenín

Tá sa nám vydarila parádne. Zúbkovci prišli na víkend a my sme mali spoločne krásny čas. Dievčatá si to užili a my dospelí musím povedať, že tiež:) Boli sme v ZOO, bola torta, hry a zábava. A ja som vďačná, že sme to mohli takto zorganizovať. Na Slovensku sme spravili dodoatočne druhú oslavu so starkými a to bolo takisto krásne. Prišli aj bratranci a kamoši z Bratislavy.

Vzácne chvíle s najlepšou kamoškou

Tento bod ide dvoma smermi. Tak ako sme sa snažili našim dievčatám dopriať veľa spoločných chvíľ, tak aj my dve s Miškou sme si užívali tieto momenty. Popri povinnostiach, Miškinom tehotenstve a novom bábätku, našich plánov sťahovať sa na Slovensko sme ale dokázali vytvoriť si hneď niekoľko krásnych spomienok a momentov v tomto roku.

Vytvorila som si svoj pracovný kútik

Keď sme sa do nášho bytu v Prahe sťahovali plán bol, že môj pracovný kútik bude v kuchyni, ktorá bola obrovská a mali sme aj jedálenský výklenok. Avšak problém nastal s tým, že wifi tam v tomto kúte vôbec nefungovala. A tak začalo plánovanie a vymýšľanie a cez moje najobľúbenejšie DIY poličky na kvety a iné veci, až po kúpu stolu a zariadenia si tohto priestoru som si také svoje útočište vytvorila v spálni. Bolo to super, lebo Meliska spávala už väčšinu času vo svojej izbe a tak som aj večer mohla pracovať. Na organizáciu môjho budúceho pracovného miesta sa už teraz veľmi teším.

Začala som pracovať ako Project Manager

Už približne od decembra minulého roku som mala možnosť kde tu vypomôcť ako asistentka známemu Shaddymu, s ktorým sme sa v Prahe zoznámili. Keď mi potom na jar ponúkol prácu pre jeho Concept Art Studio OnePixel Brush ako Project Managera, váhala som. Nemala som s tou prácou oficiálne žiadne skúsenosti. Ale on ma presvedčil, že na to mám a som mu mega vďačná za príležitosť. Prácu mám tak na polovičný úväzok a viem si to sama veľmi dobre kontrolovať a organizovať. S tým, že Melisku sme nakoniec do škôlky nedali sme mali s Marcelom obaja čo robiť, aby nám to fugovalo, ale našli sme si balans, rytmus a robili sme obaja a obaja sme sa starali o Meli. Hoci mega náročné obdobie, je to neskutočná príležitosť a ja som stále viac a viac rada, že som sa na to dala.

via GIPHY

Bratislavská Zoo s kamoškami

Na jar sa nám podarilo s kamoškami z BA zladiť a vyšli sme si na výlet do BA Zoo. A bolo to skvelé. Nemali sme síce veľa času, ale deťom sa páčilo. Najviac asi v Pavilóne opíc. Už sa teším na spoločné chvíle, keď sa presťahujeme.

DinoPark v Prahe

V Prahe sme objavili DinoPark. Ten čo sme navštívili v Zoo v Košiciach sa nám veľmi páčil. Toto bolo niečo iné. Lebo namiesto prírody sme sa ocitli na streche nákupného centra. A Meliska začala mať trošku rešpekt a aj strach, ale nakoniec sme to spolu zvládli. Pri veľkých dinosauroch sa držala pri nás a keď sa osmelila, venovala im aj nejaké tie objatia 😀

MRI a príprava na operáciu

O našej plánovanej operácii ste si mohli prečítať v posledných dvoch blogoch. Ale ešte pred operáciou nás čaklo MRI a príprava Melisky na prostredie plné neznámeho. Našla som skvelú knižku Podívej se pod obrázek NEMOCNICE. A tá nám pomohla si pomenovať, čo ju čaká. Škoda, že už tak dobre nefunguje v tomto období, keď už sme si zažili 3 zbytočné odbery krvi, jeden aj dosť nevydarený a tak aj náš plánovaný pobyt v nemocnici je pre Meli teraz veľmi strašidelný.

Zúbčatko na prázdninách

Miška sa rozhodla rodiť v Čechách a tak jej vznikla otázka, čo bude so Zúbčatkom, keď oni budú v pôrodnici. Tak sme sa im ponúkli, že mi ju vezmeme na prázdniny, keď to príde. A hoci nakoniec to bol iba falošný poplach, pár dní u nás Zúbčatko pobudlo a Meliska sa veľmi tešila z návštevy.

Výlet do Drážďan

Leto sme mali pestré. Pobehali sme okolie Prahy a dostali sme sa aj na víkend do Drážďan. Mali sme lístky do zábavného parku, pozreli sme Zoo aj mesto. Bolo to taká mikrodovolenka. A bolo tam super:) Natáčala som aj vlog, ale verti, či nie, práve som si spomenula, že som ho nikdy nepostrihala.

Leto na dedine

V lete ma takisto pozvala moja mama na babský týždeň na dedine, strážiť dom našej rodine. A bol to napokojnejší a príjemný týždeň. Každý deň bazén, záhrada, slnko a dobroty od starej mamy 🙂 Meliska si to užívala isto viac ako ja, lebo tam navyše boli ešte aj dvaja kocúrikovia a pes:)

Kúpili sme byt a sťahujeme sa

Leto sme spontánne zakončili v septembri obhliadkov bytu, ktorý mi padol do oka a ktorý kupujeme 😀 Po dlhých 4 mesiacoch sa aj blížime do finále a veru, v novom roku nás čaká nové bývanie a návrat do Bratislavy. November aj december boli extrémne náročné na stratégiu, plánovanie, sťahovanie, balenie, prekladanie, maľovanie a všetko ďalšie. Prvý vlog zo sťahovania si môžete pozrieť niežšie, na druhom začnem pracovať už čoskoro.

Ja na prvom mieste

A na záver spomeniem asi najdôležitejšiu vec. Zlomovým momentom bolo pre mňa leto, keď som konečne začala viac dbať na seba a svoje zdravie. Dlhá cesta je predomnou. Ale už po nej kráčam. Sťahovanie je toho súčasťou. Od decembra som sa rozhodla aj pre kouching so Simonkou z @celostnavyziva. Materstvo je to, čo máme zakódované ako prioritu. Ale nedá sa tak žiť naplno každej z nás. Nie vždy to musí žena zvládať. A ja viem priznať, že som to nezvládala posledné dva roky. A tak tá zmena ktorú robím je, že dávam seba na prvé miesto.

One thought on “22 momentov z roku 2022

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.