Tipy na darčeky pre KNIHOMOĽOV – DETI

Ak nestíhate vybaviť vianočné darčeky v predstihu ako sa to občas stane každému, tak ste na správnej adrese. KNIHY sú skvelým darčekom skoro pre každého. Deti, starých rodičov, partnerov, kamarátov… Skrátka naozaj pre každého. A čo je na nich výborné (okrem mnohého iného)? Viete ich kúpiť aj na poslednú chvíľu. Tento rok som sa vrámci psychohygieny vrátila k pravidelnému čítaniu beletrie a to ma inšpirovalo prirpaviť sériu blogov: Tipy na darčeky pre KNIHOMOĽOV. Dnešný blog vám prináša nekonecno.sk a v článku sa ukrýva aj zľavový kód.

Na komiksy nikdy nie je priskoro

My máme doma skoro 5 ročnú slečnu, ale knihy kupujeme radi aj kamošom a rodine. A za tie roky sme si prešli už kadejakou vekovou kategóriou. Ale odrazím sa od toho, čo máme doma. GRAFICKÉ ČÍTANIE – alebo inak známe ako komiks. Naša Melisa ich objavila tento rok a pod stromčekom ju bude čakať Komiksová Akadémia z Nekonečna – a to konkrétne kniha MAČKY, Od mačiatka k šelme. Obrovské plus týchto komiksov je v prvom rade to, že sú po slovensky (čo sa pri komiksoch často nestáva). Ako sa už v názve Komiksová Akadémia skrýva, knižka je nie len zábavným, ale aj náučným čítaním. V tejto edícii môžu deti spoznávať svet vedy, prírody aj techniky a vydať sa na najrozličnejšie miesta. V komikse o mačkách dostanú deti odpovede na otázky ako napr:

  • Prečo majú leopardy škvrny?
  • Prečo mačky pradú?
  • Prečo si z leva nevychováš domáceho miláčika? 

Ak máte doma chlapca, tak z tejto séria ma zaujali AUTÁ, Stroje, ktoré ťa dostanú. Vzala som ju pre synovca, ktorý je prvák a pomaly, ale isto sa púšťa už aj do samostatného čítania. V knižke sa dozvie ako funguje motor, čo sa skrýva pod kapotou, ale aj aké palivá používame dnes a aké sme používali kedysi.

Superhrdinovia

Vy, čo ma poznáte viete, že som veľký fanúšik Marvelu. A vy čo ma nepoznáte, pozrite si moju vianočnú kategóriu, kde som venovala pred dvoma rokmi celý advent superhrdinom. No a túto moju lásku raz rozhodne budem prenášať ďalej na Meli. Ale zatiaľ jej stačí, že pozná Spideyho a Groota. Má to od bratranca. Tak vás isto neprekvapím, keď ako môj ďalší knižný tip bude séria Môj Prvý Komiks – séria jednoduchšie spracovaných komiksov o všetkých obľúbených superhrdinoch. Strážcovia Galaxie sú moji favoriti. Koho by ste vybrali vašim deckám vy? V Nekonečne ich nájdete habadej. A viete, čo je super na sériách – máte postarané o najbližsie narodky, deň detí, meniny a iné.

Pre umelcov

Občas hľadám nie len milé, ale aj kreatívne darčeky. Napríklad pre netere, ktoré sú už staršie a človek ťažšie zistí, čo už čítali, čo nie. Čo ich baví viac, čo menej. A keďže sú také umelecké duše a radi tvoria, rozhodla som sa im dať knižku Kawaii: Ako kresliť rozkošné veci. Vďaka praktickým a jednoduchým návodom v nej, je táto knižka vhodná pre mladších aj starších. Napríklad aj môj muž si rád doodluje a tak aj jeho by zrejme potešila, keď by si našiel na kreslenie opäť čas. Slovo „kawaii“ pochádza z japončiny a znamená „rozkošný / roztomilý“ a v japončine sa ním označuje rozkošný štýl. Kawaii ilustrácie / kresby sú teda milé malé kresby v rozkošnom štýle.

Verím, že vám zopár mojich tipov vnieslo nejakú tú inšpiráciu na last-minute darčeky pod vianočný stromček. V ďalšom blogu sa pozrieme na kategóriu YOUNG ADULTS.

Vďaka môjmu a Miškinmu podcastu POTTcastER môžete na nákup na nekonecno.sk využiť aj náš zľavový kód POTTCASTER a trochu tak pri nákupoch ušetriť. Ďakujem Nekonečno, že vďaka vám mohol vzniknúť tento blog.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.