Valentín za rohom – ako naň na poslednú chvíľu?

Ahojte snílkovia:) Február je v plnom prúde a ani sme (som) sa nenazdali (a) a Valentín je za rohom. Doslova. Za dverami. Z A J T R A. Stále som tak nejako mala v hlave, že čo nachystám, vymyslím a pripravím, ale hold časovo som to vôbec nedomyslela. Ale to vôbec nevadí, lebo mať pekného Valentína sa dá aj bez dlhých plánov a príprav a existuje veľa rýchlych tipov a trikov ako si ho spríjemniť. Tak hor sa na ne!

Čo podarovať?

Najlepším darčekom na Valentína je určite čas, ktorý venujete svojej polovičke. A samozrejme poznáte ich najlepšie Vy, takže viete čo by im urobilo radosť. Stáva sa však, že je ťažké vymyslieť, čo podarovať, čím urobiť radosť. Takže mám pre Vás zopár tipov ako na to, keď neviete čo:)

  • pre mlsné jazýčky

Celkom veľká skupina ľudí (mnou počnúc) sa sladkému darčeku poteší hocikedy počas roka. Na Valentína sa však môžete hecnúť a posunúť to ešte o kúštik ďalej. A nehovorím teraz o tom, že máte kúpiť najväčšiu bonbonieru Merci, ktorú v obchode nájdete (i keď aj tak še dá). Ja svoje inšpirácie na sladké dobroty hľadám buď na pintereste alebo na facebookovej stránke Tasty. Najradšej mám rýchle nepečené variácie. Pripravila som si pre Vás špeciálnu valentínsku nástenku na pintereste tak kliknite na obrázok dolu a hľadajte inšpiráciu. Môj plán bol urobiť pohár plný srdiečkových cukríkov, ale cukríky to neprežili (áno, prehlasujem svoju vinu). Takže asi vsadím takto na poslednú chvíľku všetky karty na jahody a čokoládu a bude to Valentín ako sa patrí:) BTW – takéto brownies vyznanie lásky som upiekla minulý rok:

klikajte pre inšpiráciu
  • pre romantické duše

Beznádejní romantici ruku hore! Hlásia sa len dievčatá? Verím, že nie. Aj keď asi áno… nevadí. Baby, aj keď vaše polovičky nie sú práve šialení romantici ako Justin Bieber (chvala Bohu, či?) môžete im pripraviť romantické prekvapenie. Tých možností je neúrekom, ale niečo čo myslím naozaj ocenia aj muži sú spomienky. A ako najlepšie darovať spomienky? No predsa cez fotky. V dnešnej predigitalizovanej dobe si treba vedieť pripomenúť čaro fotografie v tej pravej forme a Valentín je na to ako stvorený. Áno, zdieľame fotky na sociálnych sieťach (niekedy deň čo deň, že Marína?) a máme ich v mobiloch, a na diskoch a v cloudoch… ale viete ono raz príde deň, keď budete mať možno tak 70 a fakt si budete chcieť zaspomínať na tie časy mladosti a naozaj sa Vám nebude chcieť prihlasovať do nejakého cloudu a vtedy oceníte staré dobré fotografie.

Keďže toto je ale blog o darčekoch na poslednú chvíľu, zrejme nebudete mať čas pripraviť celý album. Ale nebojte sa mám pre Vás super tip. Prezrite si fotky v mobile alebo na Facebooku a nájdite zopár Vašich najobľúbenejších. A z nich vytvorte koláž. Že ako na to? Nie je to nič ťažké, dnes existuje mnoho aplikácií ale aj online programov, kde sa tak dá urobiť a môj najobľúbenejší je www.picmonkey.com.

Rýchly fotonávod pre Vás ako vytvoriť koláž:

domovská stránka picmonkey.com
klikajte na „Collage“
viete si pridať vlastné obrázky priamo z počítača
to ako bude Vaša koláž vyzerať ovyplyvníte veľmi jednoducho. Pridávate toľko fotiek koľko chcete a dolu pod kolážov viete upraviť aj jej rozmery 🙂

Hotovú koláž stačí vytlačiť, hodiť do nejakého pekného rámčeka a super romantický a jednoduchý darček je na svete 🙂

Valentínka – áno či nie?

Valentín a pohľadnica idú ruka v ruke. V obchodoch nájdete mnoho takých, ktoré sú milé, romantické pekné alebo vtipné. Ale prečo si nevyrobiť vlastnú? Takisto ako pri predošlom bode platí, že je možné využiť mnohé online programy alebo aplikácie. Inšpiráciu by som hľadala všade okolo ale hlavne práve vo vašom partnerovi/ partnerke. Zopár jednoduchých som si pre Vás pripravila na stiahnutie aj tu. Stačí vytlačiť a doplniť mená. Ak máte šikovné ruky, tak kreativite sa medze nekladú a jednoducho ju môžete doma vyrobiť vlastnoručne a to sa cení ešte o niečo viac.

V minuloročnom valentínskom špeciále som vyrábala valentínsku abecedu lásky – 22 srdiečok s 22 dôvodmi, prečo toho svojho mám tak rada. Pokojne sa inšpirujte.  Ale ak by Vám nestačilo, pripájam aj link na 21 nezvyčajných (anglických) vyznaní lásky, pre nezvyčajné lásky. Valentín môže mať mnoho podôb, no nie? 🙂 Aj ja som sa inšpirovala:

A myslím, že by mrm (múdrých rád od maríny) na dnes už aj stačilo. Verím, že boli aspoň trošičku užitočné či inšpiratívne:) Majte toho najkrajšieho Valentína!

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.