Najlepší rok môjho života

S príchodom nového roku človeku nedá, aby sa neobzrel za tým starým a zhodnotil ako sa veci mali, čo sa podarilo, čo mohlo byť lepšie a na čo bude najradšej spomínať. To je aj môj prípad a zároveň skvelá téma, ktorou sa vraciam k svojmu „snovému“ blogu. Už je to vyše roka, čo som zavesila blogovanie na dreamarina.sk na klinec, lebo mi to pracovná vyťaženosť nedovoľovala. Možno sa to aj dalo, veď keď človek chce, cestu si nájde. Ale dala som prioritu iným veciam. Možno je tu aj istý pocit ľútosti, že som rozbehnutý projekt, ktorý bol mojím snom, nechala napospas osudu. Z odstupom času to však hodnotím ako dobré rozhodnutie, ktoré vyústilo v najlepší rok môjho života. Rok 2018… Ale začnime pekne po poriadku:

Začiatok roka sa niesol hneď v duchu ťažkých rozhodnutí. Skončilo to mojou výpoveďou v Markíze a odchodom na „voľnú nohu„. Rozhodla som sa, že sa chcem svadbám venovať naplno a to si vyžadovalo isté obete. Svoju prácu som mala rada, ale keby som ja v tomto roku pokračovala rovnakým šialeným tempom, nedopadlo by to dobre. A tak sa Weddings by Marina stalo mojou hlavnou pracovnou činnosťou. Bol to risk a v podstate som nevedela úplne, čo robím, ale v tomto prípade sa riskovať oplatilo. Lebo nebyť tohto kroku, zrejme by sa mi nikdy nepodarilo splniť si ďalší sen…

Rok 2018 sa niesol hlavne v duchu jednej svadby – mojej a Marcelovej. Jar a mesiac máj budú už navždy mojím obľúbeným obdobím. Dlhé mesiace príprav vyústili v jeden krásny víkend, kedy sme sa stali manželmi, vymenili sme si obrúčky, bozk a začali zdieľať spoločné priezvisko. A čo je dôležitejšie – spoločný život. Naša svadba bola pre mňa vyvrcholením krásnych 3 rokov (brali sme sa na tretie výročie), kedy som mala možnosť spoznať a zamilovávať sa postupne do neskutočného muža. A bol to víkend strávený v kruhu tých, čo nás majú radi a ktorých máme radi my.

Foto: Ivan Buštor
Foto: Ivan Buštor

Napísala som knihuAj takto čierne na bielom, keď to čítam, je to stále neuveriteľné. Ale splnil sa mi sen. Keď ma Veronika z Wedding Avenue oslovila na spoluprácu, nechcelo sa mi to veriť. Ale veru stalo sa to a tak od septembra sa na poličkách kníhkupectiev nachádza kniha, kde som uvedená ako autor. Svadobný deň(ník) je príručka pre všetky nevesty a pomáha im zorganizovať si svadbu snov. Toto je pre mňa jeden obrovský úspech a som veľmi vďačná za túto príležitosť. Ak si spomínate, jedna kniha sa u mňa v „šuflíku“ nachádza už roky a chcela by som ju vydať. Táto skúsenosť ma namotivovavala nezabúdať ani na staré sny, ktoré vyzerajú nereálne.

Svadobny dennik – krst from MEMO photo agency on Vimeo.

Moja predstava leta 2018 bola jasná – práca a cestovanie. Kopa zážitkov, kopa nových skúseností. Nuž človek mieni, pán Boh mení. Po návrate z mini honeymoonu začiatkom júla sa mi svet obrátl naruby. Stal sa malý zázrak. Keby som mala teraz po ruke svoj bucketlist tak by som vám poskytla aj dôkaz, ale na priečke číslo 1 svieti jedna veta: byť mamou. Dve čiarky na teste po prílete domov mi spôsobili v jednom okamihu záchvat smiechu, úzkosti a radosti. Toľko strachu a šťastia naraz som nezažila. Toľko otázok v hlave… Ale veru, je to tak a my sa tešíme na naše dievčatko, ktoré nám zmení naše životy už o pár týždňov.

No a keďže teraz už veľmi nepoužívam slovné spojenie môj život, ale náš život, ktorý zdieľame s Marcelom spolu, nedá mi nespomenúť aj úspech(y), ktoré sa týkajú jeho a teda aj mňa. Jeho rok začal veľmi podobne ako môj a aj on sa rozhodol pre zmenu a dal výpoveď. Preto vám tieto riadky teraz nepíšem zo Slovenska. Odsťahovali sme sa do Španielska.

Takto sme sa zmestili do nášho Turanu…
A takúto tu máme peknú zimu…
Barcelona

Takže, aby som to zhrnula. Reflexia za rokom 2018 ma priviedla k tomu, že si musím všetky chvíle v našom živote ozaj vážiť a užívať. Zmeny prichádzajú často zo dňa na deň, netreba sa ich báť a treba dať šancu aj nepoznanému a obávanému.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.