Moje sny a ciele pre rok 2021

Viete čo je vision board? Podľa mňa určite áno, ale povedzme si o nej niečo viac. Predstavte si nástenku, na ktorú si pripínate rôzne výstrižky z časopisov, ktoré majú jednoduchú úlohu – inšpirovať vás a motivovať vás k dosiahnutiu vašich snov a cieľov. V dnešnej dobe je oveľa bežnejšie si takúto nástenku vytvoriť len online. Aj ja som tak zhmotnila moje sny a ciele pre rok 2021. Ale v našej starej spálni v Stupave stále je aj jedna taká reálna, asi 4 roky stará.

Moja Vison Board

Smutné je na tom to, že mnoho cieľov sa za tie roky, odkedy som ju vytvorila, nezmenilo. To ma trochu deprimuje. Nie som dostatočne cieľavedomá? Neviem vytrvať? Sú to nesprávne ciele? Nepoznám odpovede na tieto otázky. Aspoň nie úplne. Ale ak to máte podobne a prvého januára si na zoznam predsavzatí píšete každý rok to isté, môže to znamenať aj to, že vidíte stále priestor na posun v daných oblastiach a chcete sa zlepšovať. Alebo vám šťastie neprialo a niečo sa jednoducho splniť nedalo. Aspoň ja sa na to tak snažím pozerať. Nikomu nepomôže, ak si bude opakovať, že rok čo rok zlyháva. Tak sa spoločne nalaďme na pozitívnu nôtu a pustime sa do toho spolu. Moju podporu máte na 100%.

Vydať Lilian

Toto je skvelý príklad toho, čo by som mohla pomenovať aj ako moje zlyhanie. Už niekoľko rokov je ten sen u mňa na prvom mieste. Minulý rok to vyzeralo nádejne. Avšak financie ma nepustili a tak som v lete vedome prestala na tomto cieli pracovať. V hlave som ho presunula na ďalší rok. A preto je opäť na prvom mieste.

Pracovať

Zrejme aj preto, že Marcel je v procese hľadania novej práce, ale aj preto, že mi to dáva jednoducho zmysel. Chcem popri tom, ako som doma, pracovať. Ak ostaneme na Slovensku, plánujem pokračovať v organizácií svadieb. Ale aj pomimo toho sa chcem venovať niečomu, čo mi bude prinášať nejaký príjem.

Ja viem, že som teraz mama a to je môj full-time job. Ale neviem sa zbaviť pocitu, že nijako do nášho rodinného rozpočtu neprispievam a že som vo všetkom závislá od Marcela. Nech vás nepomýlim, on mi naozaj dopraje to, po čom túžim, ale rada by som si proste zarábala aspoň na svoje koníčky a aktivity sama.

Sporenie

To sa priamoúmerne odvíja od toho zarábania. Veľmi radi by sme si o rok kúpili vlastné bývanie. Alebo sa aspoň prepracovali bližšie k tomu, aby sme to urobiť mohli. Takže tým, že budem pracovať aj ja, by to malo byť o niečo jednoduchšie. Je otázne, kam nás to tento rok zaveje a kde si Marcel nájde prácu. Ale vlastný byt by sme chceli kúpiť v Bratislave a ak by sme aj na Slovensku ešte nejaký čas nebývali, mohli by sme ho prenajímať.

Písanie

Aj tento bod je tak trochu prepojený s tým pracovným. Veľmi by som sa chcela vrátiť k aktívnemu písaniu, ale nie len pre svoj blog. O tom, že by som mohla písať pre časopis snívam už dlho. Neviem, či sa mi to niekedy podarí. Ale písať aj pre iných, pre značky, firmy a podobne, to je niečo čo ma baví a veľmi mi to chýba.

Takisto chcem pracovať aj na dvoch vlastných projektoch, ešte popri mojej knihe, ktoré by som rada priviedla na svet ešte tento rok 🙂 Nič veľké a zložité. Nechajte sa prekvapiť.

Date Nights

Toto je niečo, čo nie len veľmi chcem, ale veľmi potrebujem. Kvalitný čas osamote s Marcelom. Korona nám veľmi nenahráva do karát, ale ja dúfam, že čoskoro si budeme môcť vymýšľať vlastný program aspoň raz do mesiaca na pár hodín cez deň, keď Meli pôjde k starkým.

Odkedy sa narodila sme dokopy strávili sami dva večere asi tak po 1,5 hodine, jedno kino a jednu jazdu autom z práce domov. Áno, dá sa tráviť čas SPOLU aj doma, večer, keď ide dieťa spať, ale mne veľmi chýba také to niečo navyše. A po 11 mesiacoch neustáleho, neprerušovaného bytia spolu prakticky 24 hodín denne, lebo veď pandémia, by takáto zmena v našom „randení“ bola podľa mňa veľmi prospešná.

Rande len vo dvojici

Offline / Online

Zdieľanie životu na Instagrame, na blogu, vo videách vie byť časovo náročné a občas sa musím zastaviť a zámerne redukovať ten čas s mobilom v ruke. Začala som už minulý rok. Vymazala som si na týždeň sociálne média a snažila sa odpozorovať, čo mi požiera najviac času. Ale tento rok by som rada bola precíznejšia. Chcem dodržiavať viac každodenných malých pravidiel ako napríklad nepozerať sa do mobilu 2 hodiny pred spaním, nebrať mobil do ruky hneď po prebudení a podobne. A k tomu moje pravidelné offline dni alebo víkendy aspoň raz či dvakrát do mesiaca. Tu by som chcela motivovať aj Marcela, lebo on toho času na mobile trávi takisto priveľa.

Knihy

Odkedy je malá na svete, veľmi málo čítam. V poslednom polroku sa mi to podarilo zlepšiť a prečítala som 4 knihy. Rada by som sa tento rok prelúskala približne dvanástimi. Ak sa tak nestane, nevadí. Ale mám ich dopredu všetky vytipované, tak o to je to jednoduchšie.

Minimalizmus

Pomalými krôčikmi sa k takémuto životnému štýlu prepracovávame. Začali sme žiť viac udržateľne čo sa týka nakupovania, skladovania potravín a triedenia nepotrebných vecí. Nedá sa to všetko hneď a zaraz a to je v poriadku. Som zvedavá, kam nás táto cesta zavedie. Mám to v pláne isto dokumentovať a zdieľať s vami tento proces.

Pohyb a zdravie

Nechýba tu ani tento bod. Začala som radšej ešte pred začiatkom nového roka. Tento nápad mi vnukla Miška a teším sa z toho.

„Čo môžeš urobiť dnes, neodkladaj na zajtra!“

Múdre to príslovie. A nejde mi ale len o cvičenie. Rada by som trávila viac času v prírode. Rada by som chodila do prírody sama, ale aj na rodinné výlety. Rada by som schudla a rozhýbala svoje telo. Najväčším cieľom je flexibilita a zdravý chrbát. Takže pravidelné masáže v tom takisto nebudú chýbať.

Pravidlená masáž nesmie chýbať

V zdraví sa chcem taktiež zamerať na obmedzenie cukru, pravidelné branie liekov a vitamínov a vyriešiť aj moje kŕčové žily. To ešte váham, či si to nechať až po prípadnom ďalšom tehotenstve. Ale už teraz sú na tom dosť zle a bojím sa, že by som nebola schopná chodiť.

Apropo tehotenstvo – o ďalšom zatiaľ extra nesnívam. Ale teda chcem byť viac fit a v kondícii a zdravá, aby som ho zvládla, ak by prišlo. To s Meli bolo náročné a veľmi málo som sa hýbala. Nie zámerne, ale nemohla som. Tak sa nechcem vopred odsúdiť na rovnaký scenár.

Vytrvať

A na záver, veľmi dôležitým cieľom pre mňa je vytrvať pri týchto cieľoch. Nájsť cestu ako byť vo svojich plánoch dôsledná. Rozhodla som sa vyskúšať napríklad coaching, mám niekoľko kníh na túto tému a kooooopu diárov, aby sa mi dobre plánovalo. A držím si silno palce. Pozerám sa dopredu a vidím rok plný možností a príležitostí.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.