Čím obdarovať novú či budúcu mamu?

Tipy na darčeky (nielen) pre čerstvé mamičky

Vianoce máme doslova za rohom a väčšina ľudí je už v plnom prúde hľadania darčekov. Ak máte vo svojom okolí čerstvú mamu, budúcu mamu alebo ste tá mama a neviete, čo si vypýtať od Ježiška, pripravila som si pre vás nejakú inšpiráciu na darčeky, ktoré potešia, sú praktické a dajú danej mamičke pocítiť, že hoci sa jej svet zmenil / zmení, tak aj na nej stále záleží a aj ona si zaslúži byť obdarovaná a rozmaznávaná.

♥ Masáž alebo fyzioterapia

Telo ženy si počas tehotenstva a pri pôrode prejde naozaj extrémnymi zmenami. Bolesť chrbta je jedna z najčastejších tehotenských aj popôrodných starostí. Dobrou a vhodnou masážou viete takto novú, ale aj budúcu mamičku veľmi potešiť. Dopriať jej chvíľku, keď sa uvoľní a zabudne na všetko naokolo.

Nie každý má rád masáže a preto vhodnou alternatívou môže byť aj fyzioterapia zameraná na panvové dno. Pre budúcu mamičku je to skvelá príprava na pôrod a pre novú mamičku zasa spôsob ako sa čím skôr dostať do formy a pomôcť s „hojením“.

♥ Tričko na dojčenie

Pre mamičky, ktoré plánujú bábätko dojčiť nie je lepší darček ako praktické, pekné a pohodlné oblečenie určené na kojenie. Pre mňa osobne bol toto asi najlepší darček aký som dostala ako nová mama. Nemusím rozmýšľať nad tým, či bude dojčenie mimo domu pohodlné (ale vlastne aj doma). A zároveň viem, že sa viem stále štýlovo obliecť, ale byť pripravená na nevyhnutné situácie, keď si bábo bude pýtať jesť.

Moje obľúbené značky sú: Mamika a kojo tričká od Kristíny Tormovej.

♥ Nosiace oblečenie alebo pomôcky

Ak viete, že mamička chce alebo nosí svoje bábätko v nosiči či šatke, určite sa jej zíde na zimné a jarné obdobie nosiaca mikina či bunda, ktorá jej umožní ostať v teple a chrániť aj bábätko pred chladom a opäť, cítiť sa aj pekne.

Ak jej chcete rozšíriť zbierku alebo odporučiť, aby vyskúšala iný tip nosiča tak šatka, ring sling či ergonomický nosič je tiež skvelá voľba.

Marcel používa náš nosič od Moyo a ja som presedlala na krásny Gobimbi nosič s motívom včielok.

♥ Zdravé mlsanie

Každá mama potrebuje energiu. Pre niekoho tá energia ide ozaj iba zo sladkého a mamičky potom bojujú s výčitkami svedomia. Ale tá čokoláda ozaj pomáha Aj na depku a tak. Ak jej chcete splniť práve túžbu po sladkom, ale trošku myslieť aj na jej zdravie, obdarovať ju nejakým zdravým mlsaním je super voľba. My mlsáme arašidové maslo od Bulk Powders, objavil Marcel keď objednával proteíny.

Orechové maslá sú skvelým zdrojom energie a máme skvelé slovenské značky, ktoré ich vyrábajú. Tie od Pure Nuts napríklad: Mňam! Ak čokoláda, tak tá „zdravá“ od Powerlogy je super variantou.

♥ Čaj na dojčenie

Podporiť tvorbu mlieka nezaškodí žiadnej dojčiacej mamičke. Moja mama mi prvé týždne varila čaj každé ráno. Stal sa pre mňa z toho potom aj príjemný zvyk a keď už nebola s nami v Španielsku, tak som si pri sŕkaní čaju rada spomínala na všetky tie raňajky do postele, ktorými som bola obdarovávaná.

Mne mama kúpila čaje v lekárni. Skvelý je napríklad aj tento od Weledy:

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt weleda čaj na podporu dojčenia dm

♥ Ruksak alebo taška do pôrodnice

O mojom ruksaku na prebaľovanie ste už počuť mohli a mám naň aj recenziu na IGTV. Tašky, či kabelky sú pre novú mamu nepraktické. Obe ruky voľné sú základ a to ruksak umožňuje. Ja využívam už ten spomínaný a určený na zbalenie všetkého potrebného na prebaľovanie.

Ale pred pár dňami som na eshope Minilove objavila tento krásny dizajnový, ale zároveň určený na prebaľovanie ruksak od značky Childhome a asi by som mala napísať Ježiškovi.

Z Minilove som si ja až o dosť neskôr zaobstarala ja moju vytúúženú Mommy bag takisto od Childhome, ale táto taška je skvelá už do pôrodnice, keďže sa do nej zmestí všetko. Takže pre budúcu mamičku je to rozhodne ideálny darček a doladiť sa to dá aj kabelkou, neseserom alebo ladvinkou:)

♥ Audiokniha

Keď som rozmýšľala, čo by potešilo ako darček mňa, jednoznačne mi hneď napadla kniha. Lenže z praxe už viem, že sa mi zatiaľ popri Meli čítať veľmi nedarí. Ale taká audiokniha, to by bola iná reč. Mohla by som ju počúvať popri kočíkovaní, varení, alebo aj pri hre s Meliskou. Nie je to určite pre každého, ale praktické to určite je.

♥ Fotky na pamiatku

Po pôrode nie je veľa chvíľ a príležitostí, aby sa nová mamička vyfintila, nahodila a cítila sa super sexy a parádne. Nie je na to čas, nie je to praktické a popravde, ani na to nie je dôvod myslieť. Ale mne sa idea oslavy ženskosti, materstva a odvahy ženy formou fotenia, kde sa nechá nalíčiť, učesať a nastylovať veľmi pozdáva. Najmä preto, že na to ostane ozajstná fyzická pamiatka vo forme fotiek. Užije si trochu rozmaznávania a môže si tak zdvihnúť trochu sebavedomie, ktoré nie vždy je na tom najlepšie. Moja skúsenosť s našim Rozprávkovým fotením patrí k tomu naj, čo som po pôrode zažila. A dala som si to ako darček sama sebe. A neľutujem!

♥ Me-time

No a na záver mi napadá, že skvelým darčekom pre uponáhľanú novú mamu je aj čas. Čas len pre ňu. Samú na seba. Ono to nie je ľahké, nájsť si ten čas a aj sa odhodlať nechať bábo s ocinom, starými rodičmi a podobne. Ale mať chvíľu len pre seba, vypnúť, ísť sa prejsť, nakávu, manikúru či kaderníčke je veľmi ozdravujúce a obohacujúce. Na prkotinách záleží. Umožniť novej mame venovať sa napríklad aj koníčku, ktorý šiel na druhú koľaj je takisto skvelá vec. Takýchto chvíľ mi môj muž venoval už niekoľko. Momentálne mávam pravideľne sobotu ráno pre seba a chodím cvičiť pilates, ktorý som si úplne zamilovala a doslova ma tá hodinka pre mňa nakopne na celý víkend.

No a nazáver s tipmi ešte nekončíme, ale už nie sú odomňa. Miška pripravila zopár tipov na darčeky pre tehotné žienky tiež, tak bežte mrknúť.

One thought on “Čím obdarovať novú či budúcu mamu?

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.