Už mám mapu – New York, tras sa!

Včera som dostala stručnú a jednoduchú mapu New Yorku. Vďaka nej a vďaka seriálom ako Castle, CSI New York alebo Sex v meste sa už nebojím, že sa stratím niekde v zákutiach Manhattanu alebo Bronxu (kde budem vlastne bývať).

10360895_10206534648867920_7122202592752881419_n

Ale nie, naozaj, väčšinou ma cestovná horúčka nechytá. Ale mám dva dni do odletu, ešte som sa ani nezačala baliť a v piatok mám v Ríme vyše 12 hodinový layover a neviem zatiaľ, čo si počnem. Irónia – bookla som si hotel hneď vedľa letiska, ale jediná cesta doňho je 10 km okruhom, na ktorý si musím zobrať taxi. A nemusím Vám hovoriť, že taxi z letiska nie je práve najlacnejšie riešenie.New-York-Tourist-Map

Už pár dní dozadu som sa rozhodla, že bude celkom fajn oprášiť svoje konto na Couchsurfingu a skúsiť sa skontaktovať s niekým v New Yorku. No a vlastne dnes mi napadlo, že by nebolo zlé napísať niekomu aj vo Fiumicine a hľadať útočisko tam. S New Yorkom som mala zatiaľ šťastie a couchsurferi, ktorým som sa ozvala mi aj odpísali a sú ochotní mi venovať nejaký ten deň. Z Talianov, ktorých som oslovila sa mi ozval späť jeden, ktorý sa mi ospravedlnil, že mi nebude môcť pomôcť, lebo bude tiež odcestovaný. Ale bol taký ochotný, že mi išiel do dedinky pri letisku, kde mám ten môj hotel zistiť, kedy a odkiaľ mi chodí autobus. Dobrí ľudia ešte nevymreli.

stiahnuť

Počasie má byť všelijaké. Zbalím radšej aj pršiplášť, ale dúfam, že slniečko bude svietiť aspoň jeden, dva dni pri prechádzke po Brooklyn Bridge a Central Parku a pri mojom plánovanom výlete na Long Beach.

Úspešne som zvládla aj kúpu New York Pass. To Vám je šikovná vecička, hlavne ak ste ako ja a chcete vidieť všetko, čo sa vidieť dá. V skratke – zakúpite si vstupenku, ktorá je vstupenkou na (v tomto prípade) vyše 80 atrakcií, ktoré mesto New York ponúka. Od výletu loďou k Soche slobody, cez bicyklovanie sa v Central Parku, po cestu do kasína v Atlantic City. Už čoskoro Vám zreferujem, čo je výhodou takejto vstupenky, čo som s ňou zažila a čo som zažiť mohla.

Tak zatiaľ to ale asi bude všetko. Ak budem mať niekde v Starbuckse chvíľu čas a prístup na wifi, napíšem aspoň krátky blog aj priamo z Big Applu, a ak nie, tak sa naň môžte tešiť o dva týždne. Idem si ja teda splniť sen. A nezabúdajte, stále sa môžete zapojiť do súťaže a nechať si mnou splniť jeden Váš sen. A… wish me luck 😉

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.