TIGER – nový fejvrit medzi obchodmi s prkotinami (alebo aj nie)

Je to všeobecne známy fakt, že ženy rady nakupujú. Je aj všeobecne známy fakt, že ja extrémne rada nakupujem a preto o tom budem sem-tam aj písať. Nejde vyslovene len o nákupy oblečenia, topánok a kabeliek (aj keď samozrejme aj to, veď no ako by to vyzeralo). Ja rada nakupujem všetko, aj potraviny. No ale nie o tom som chcela.

Prednedávnom som objavila v Eurovea novootvorený obchod zatiaľ s jedinou pobočkou na Slovensku s názvom Tiger (vrrrr). Bola to láska na prvý pohľad. Pútavý výklad, farby, kvety. Všetko čo stačí na to, aby ma to okamžite  vtiahlo do predajne. A tak sa aj stalo.

Na jednej strane je to obchod, ktorý je plný harabúrd, na ktoré bude doma sadať prach (ako by povedala moja mamka), ale na druhej strane tam nájdete od umelých dekoračných kvetín, cez obaly na telefóny po kuchynský riad všetko možné.

Čo-to o tejto novinke som si teda zistila. Tiger je dánsky obchod, ktorý je na trhu od roku 1995. Za dvadsať rokov sa z obyčajného outletového obchodíku v Copenhagene stal úspešný biznis s vyše 400 pobočkami v 21 krajinách. (zdroj: tu) A čo sa snažia ponúkať? Pekné dizajnové veci (hm, no záleží od vkusu samozrejme) za prijateľné ceny (hurááá).

Čo ma najviac zaujalo?

  • kuchyňa – originálne hrnčeky, šálky, taniere a podobne (nápisy – nápisy sú top)
  • kancelária – zošity, bloky, spinky – priznám sa, že toto je moja slabosť. Som ten typ, čo má doma zásuvku plnú rôznych zošitov a diárov, ktoré sa kopia a robia mi radosť, ale k ich využitiu už tak často nedochádza (na tento rok som si kúpila minimálne tri diáre 2015 ak nerátam dva pracovné, ktoré som dostala- využívam jeden)
  • dekorácie – zaujímavé rámy na foto, vtipné doplnky do kúpeľne, nálepky na steny

Ceny v tomto obchode sú tiež sympatické, možno pri niektorých veciach prestrelené (balíček vreckoviek za 1 éčko), ale kde nie sú, že? Hrnčeky kúpite za 1 – 2 eurá, obaly na telefóny za 2 – 5 eur. A všetky ceny sú pekne okrúhle. Žiadne desatiné čiarky a ,999999999999, ktoré mňa osobne vždy vytáčajú. Tu človek ako ja cíti čistú spokojnosť, keď dostane účet a na ňom okrúhle číslo bez desatiných čiarok. (OCD symptómy?)

Pri svojom prvom nákupe som tam nechala 15 eur a odniesla som si plnú tašku (aj s taškou) a bola som s nákupom veľmi spokojná. Veď zhodnoťte sami:DSC_0036

FullSizeRender (1)rgeqgq

DSC_0030

 

ggre

Napíšte mi, či a čo radi nakupujete vy? 🙂

 

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.