Bucket list alebo sny si treba plnit

Uvedomila som si jednu vec. Už dávnejšie, ale kým som ju spracovala, tak to trvalo. (na pointu tejto úvodnej vety si počkáte zopár odstavcov)

My ľudia stále čakáme, že nám dobré veci budú padať pod nos. Chceme dobré vzdelanie, dobrú prácu, dobré vzťahy, dobré deti… Chceme byť bez starostí, chceme mať peniaze na veci, čo potrebujeme a na veci, ktoré chceme. Chceme, chceme, chceme… Ale ako často dostanete to čo chcete?

Keď potom neprichádza to čo chceme, cítime zo života určité sklamanie. Menšie alebo väčšie. Záleží od toho, aké máme priority a čo je na vrchole nášho zoznamu CHCEM.

Neviem, možno ma treba opraviť, ale ja si myslím, že vieme byť dosť sklamaní z vecí, ktoré chceme a nemáme. Hlavne ak ide o tie prvé priečky na našom zozname. Ale potom nám často unikajú iné pekné veci, ktoré máme okolo seba. Lebo sme zaslepení len tým, že „ale ja chcem toto“. Ako malé deti, ktoré uvidia hračku, ktorú skrátka chcú, hoci majú tisíc iných a lepších. Ale ony chcú práve tú jednu, lebo bodka.

Asi ešte stále čakáte na pointu tohto článku. Hmm, pointou je asi zhodnotenie toho ako to vnímam teraz ja. Jedného dňa som si začala písať bucket list (zoznam cieľov, snov, vecí, ktoré chcem v živote dosiahnuť, zažiť). Sú v ňom rôzne veci vážnejšieho charakteru aj úplne výmysly, ktoré možno ani nie je reálne splniť.  Píšem si ich do jedného zošita, ktorý som dostala minulý rok na narodeniny, keď som bola v Texase. A stráááášne sa mi ten zošit páčil no a moji skvelí kamaráti Katka a Carlos mi ho kúpili. No a v ňom je miesta habadej, myslím, že na 100 vecí, ktoré si ta môžte zapísať a rozpísať sa o nich a podobne. A tak ho pomaly napĺňam.

IMG_6323

IMG_6324

IMG_6325

Ono, nie nadarmo som tento blog nazvala tak ako som ho nazvala. Jedno z hlavných novoročných predsavzatí tohto roku bolo, že si začnem plniť sny. A musím Vám povedať, že je to skvelé, môcť vyškrtávať zo zoznamu veci, ktoré sa splnili, plnia a podobne. Je to nádherný pocit uspokojenia, radosti a vedomia, že som pre seba urobila niečo, čo ma urobilo šťastnou. a preto DREAMARINA. 

A samozrejme, že to nejde len tak, že hop-čip. Prvé priečky na zozname ostávajú zatiaľ nedotknuté a zrejme to tak ešte hodnú chvíľu bude. Ale tie ďalšie body (zatiaľ ich mám okolo 28) sa čas od času premieňajú na realitu. A nie je to práve o tom, že z maličkostí sa skladá svet? Že aj menšia radosť je lepšia ako žiadna? Že drobné ciele sú to, čo nás posúva vpred a vyššie? 

Dlho som si to neuvedomovala. Dlho som len nadávala na život, že nie je taký ako chcem. Ale už mi to docvaklo – je presne taký aký má byť. Deje sa mnoho, mnoho skvelých vecí a mne sa tie sny plnia.

Napíšte mi, aké sny máte vy? Viete ich konkrétne pomenovať? Píšete si zoznam?

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.