Pešibusom po New Yorku (plus výherca splneného sna)

Spamätať sa z takej dovolenky by chcelo ďalšiu dovolenku. Ale tak, aj som to čakala. Keď idete do jedného z najväčších veľkomiest sveta len na 10 dní (po prvýkrát) tak nevysedávate v kaviarňach alebo neleňošíte v parku – chodíte!

Za ten týždeň, čo som doma som pochopiteľne celkom veľa krát dostala otázku: Ako bolo? Nie vždy sa mi to chcelo opakovať, lebo som už plánovala písať blog. Asi aj preto to chvíľu trvalo, kým som si zaň sadla. Toľkokrát som už svoje dojmy opakovala, že sa mi ich nechcelo opisovať znovu. Lenivosť… na čo ťa máme?

Ale tak tu sedím za počítačom a teším sa z toho, že sa s Vami môžem podeliť o tie naj „hajlajty“:

Ako som spomínala v predošlom článku, aby som sa dostala na všetky známe (alebo aj neznáme atrakcie) tak som využila New York Pass – vstupenku na 80 rôznych atrakcií po celom New Yorku. O samotnej službe napíšem extra článok. Zatiaľ by som ale vypichla, že táto vecička mi uľahčila život a ušetrila veľmi veľké množstvo času, vďaka čomu som toho viac stihla. A stihla som toho veeeeeeľa 🙂

Zákutia, o ktorých ani domáci niekedy nevedia:

Na západnom Manhattane bola kedysi nadzemná železnica. A niekto mal úžasný nápad a miesto toho, aby túto historickú železnicu zbúrali alebo len tak nechali hrdzavieť, prerobili ju na skoro 2,5 km park nad mestom. Úžasný nápad a úžasné prevedenie. V takom veľkom meste ako je New York je zeleň jednoznačne vítaná aj mimo Central Parku a takzvaná The High Line alebo The High Line Park prináča zeleň, prechádzku, skvelé výhľady na Hudson River a Jersey City ako aj na Manhattan.

IMG_6564
Selfie z parku na starej železnici 🙂
IMG_6565
Jersey City – výhľad z High Line Park

Nájdete tu lavičky alebo aj lehátka na opaľovanie sa, stánky s RAW nanukmi (mňam), extrémne predražené apartmány kde býva hlavne mnoho celebrít, ale hlavne keď sa už na High Line vyberiete, nájdete kúsok prírody, príjemnú prechádzku a stretnete mnoho zaujímavých ľudí. A verte alebo nie, veľké množstvo ľudí, ktorý do New Yorku prídu, ale aj veľa ľudí, ktorí tam žijú, o tomto zaujímavom mieste vôbec netušia. Veľmo odporúčam!

Metro

Popravde, metro bola jedna z mojich najväčších obáv. Veď kde inde stretnúť nejakého šialenca, podivína alebo… no chápete. A jasné, stretla som, ale vlastne mi to vôbec nevadilo. Ľutujem, že som nebola viac odvážna a že som si tých ľudí nefotila. V metre stretnete obyčajných ľudí, ktorý idú z/do práce/školy, ale stretnete tam aj mnoho zaujímavých ľudí alebo vidíte mnoho zaujímavých scenérií a situácií.

IMG_6733

A na to, že môj orientačný zmysel je skôr naozaj len pojmom v mojom slovníku ako ozajstnou zdatnosťou, som sa  naozaj stratila len dvakrát.

Káva

Viem, že to je viac menej úplná blbosť, ale keďže mi robila radosť každý deň, tak ju spomeniem. Starbucks pohár naozaj nechýbal v mojej ruke ani jeden deň. Začalo to obyčajným veľkým presom a pokračovalo to experimentami rôznych iných kávičiek. Samozrejme som bola na káve aj inde, napr. vo veľmi vychytenej kaviarni (táto bola konkrétne v Brooklyne) s názvom Blue Bottle Coffee, ktorá mala takisto svoje čaro. Ale Starbucks musel byť.

IMG_6546

Aby som Vás ale ďalej nenaťahovala, tak ako som v titulku napísala, nadišiel čas na vyhodnotenie súťaže o splnenie sna:) Trpezlivosť ruže prináša a preto verím, že časom bude účastníkov viac. Začiatky sú pomalé, takže hoci sa do súťaže prihlásilo len 5 ľudí, aj tak sa teším, že jednému z nich splním sen. Keďže podmienky súťaže ale splnil len jeden účastník, žiadne losovanie sa konať nemuselo:) Do budúcna Vám poradím, že si treba poriadne prečítať pokyny 🙂

IMG_6548

VÝHERCA

Kristína Hnátová

Kikiným snom je mať krásne zásnubné fotky a som veľmi rada, že jej tento sen budem môcť splniť. Tak držte palce, nech je čím skôr pekné počasie a nech foťák poslúcha.

 

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.