Staré mesto ako dočasný domov (alebo o tom ako som sa presťahovala)

Zvláštne ako ten čas letí. Ešte pred mesiacom som sa v panike balila na svoj trip do New Yorku a celý tento víkend som sa balila, lebo som sa sťahovala. Prečo?

Neviem či poznáte ten pocit, že proste občas nastane v živote čas na zmeny a máte potrebu radikálne zmeniť účes alebo si kúpiť psa. No účes som meniť nechcela, psa mám v poradovníku a chcela som urobiť nejakú užitočnú zmenu. Zmenu, ktorá by mi aj urobila radosť. Zmena, ktorá by znamenala ďalší krok na ceste za spokojnosťou a vyrovnanosťou. No a veď kto by nechcel bývať v Starom meste?

Mne sa táto predstava pozdávala už hodnú chvíľu. Všetko pekné poruke. Centrum, obchody, Dunaj, KC Dunaj, fitko… Všetko na skok. A no ďalší hlavný dôvod – „na skok“ do práce. No je to menší skok ako to bolo. A to sa mi na leto zdalo ako dobré rozhodnutie. Ušetrený čas venovať na aktivity hodné leta a na predsavzatia, ktoré som si stanovila.

Čo to prinesie ešte neviem. Zatiaľ len viem, že musím na svoj zoznam predsavzatí dopísať niečo ako zbavovanie sa zbytočností, ktoré iba zaberajú miesto a na nič neslúžia. Lebo takých mám rovno aj dve krabice.

My ľudia lipneme často na veciach, ktoré niečo znamenajú alimportant-things-saidaonlineebo znamenali a berieme ich ako súčasť nášho bytia. Proste ten lampáš som mala na okne posledné dva roky a bolo mu tam dobre, tak som si ho zbalila a teraz si ho nemám kam dať, vyhodiť ho ale tiež nechcem…

Ale snažím sa uvedomiť si, že veci, ktoré vlastníme nás nedefinujú a nie sú pre nás absolútne dôležité. Dá sa bez nich zaobísť.

Prajem Vám krásny týždeň 🙂

 

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.