Dokonalý Marvel adventný kalendár

Ak máte vo svojom okolí niekoho, kto miluje Mavel filmy rovnako ako ja, tak vám tento tip na adventný kalendár padne rozhodne vhod. Rozmýšľala som nad tým ako nehmotne obdarovať niekoho počas adventu a napadlo mi, že filmový martón by bol super. Je to iné, chce to čas venovaný danej osobe a podľa mňa je to tak dokonalé! Držte si superhrdinské plášte, ideme na dokonalý Marvel adventný kalendár…

via GIPHY

Pred pár mesiacmi sme s Marcelom začali pozerať všetky Marvel filmy v chronologickom poradí. To znamená, že sledujeme časovú líniu po rokoch diania, nie podľa toho, kedy bol film v kine. Táto metóda je super najmä pre ľudí, ktorí s marvelovkami iba začínajú alebo im niektoré veci do seba až tak nezapadajú. A čo to má spoločné s adventom Marína, pýtate sa?

via GIPHY

Keď spočítate marvelovky v tomto chronologickom zozname počnúc Prvým Avangerom – Captain America až po Spidermana – Far From Home, tak dostanete číslo 24! Áno, presne tak. Váš adventný kalendár teda bude spočívať v tom, že si každý deň/večer počnúc prvým decembrom spoločne sadnete a pustíte si film za filmom:) Ak neviete aké je to chronologické poradie, nech sa páči, tu ho máte:

 1. Captain America: The First Avenger (deje sa počas Druhej svetovej vojny)
 2. Captain Marvel (rok 1995)
 3. Iron Man (rok 2010)
 4. Iron Man 2 (hneď po Ironmanovi I)
 5. The Incredible Hulk (čas nešpecifikovaný, ale pred Avangermi)
 6. Thor (6 mesiacov pred Avengermi)
 7. The Avengers (rok 2012)
 8. Iron Man 3 (6 mesiacov po Avenegeroch)
 9. Thor: Dark World (po Avengeroch, pred Ultronom)
 10. Captain America: Winter Soldier (po Avengeroch, pred Ultronom)
 11. Guardians of the Galaxy (približne rok 2014)
 12. Guardians of the Galaxy Vol. 2 (hneď potom)
 13. Avengers: Age of Ultron (rok 2015)
 14. Ant-Man (takisto 2015)
 15. Captain America: Civil War (po Ultronovi, pred Infinity War)
 16. Black Widow (hneď po Civil War)
 17. Spider-Man: Homecoming (po Civil War, pred Infinity War)
 18. Doctor Strange (rok 2016)
 19. Black Panther (rok 2017)
 20. Thor: Ragnarok (po Ultronovi, pred Infinity War)
 21. Avengers: Infinity War (rok 2017)
 22. Ant-Man and The Wasp (nie úplne jasné, ale tesne medzi Infinity War a End Game)
 23. Avengers: Endgame (začína v roku 2017, končí v roku 2022)
 24. Spider-Man: Far From Home (8 mesiacov po End Game)

Až mi je ľúto, že my sme už uprostred zoznamu… Ale nevadí. Možno pár info, ktoré by vám ešte pri chronologickom pozeraní mohli pomôcť:

 • The Incredible Hulk patrí síce do prvej fázy marveloviek, ale v tomto filme ho hrá Edward Norton a nie Mark Ruffalo ako v ostatných Avanger filmoch (to vás môže riadne zmiasť). Je však dôležitý pre spoznanie tejto postavy pred tým ako sa objaví vo filme The Avangers, kde ho príde narekrujtovať Natasha Romanoff aka Black Widow. Ak by vás to priveľmi miatlo, môžte tento film aj preskočiť a o Hulkovi si prečítajte niečo online 😉
 • Black Widow síce technicky patrí už do 4. fázy MCU, ale nakoľko dejovo perfektne zapadá do deju všetkých ostatných Avanger filmov, tak tu má svoje miesto.
 • Neodporúčam sledovať potitulkové scény, ak filmy pozeráte prvýkrát. Keďže potitulkové scény sú robené pre fanúšikov, ktorí na filmy chodia do kina, resp. ich sledujú rad za radom ako prichádzajú do kín. Sú v nich spoilery a dokážu vám veľmi pokaziť zážitok ak filmy sledujete prvýkrát a v chronologickom poradí.

via GIPHY

Wow, tak to bol môj prvý článok na tému superhrdinovia. Marvel milujem (ako som už asi trikrát spomenula, že?), ale bavia ma všeobecne adaptácie komixov. Preto ak sa vám páčil tento môj debut, dajte mi vedieť a ja si pripravím opäť niečo zaujímavé. Minimálne s tipmi na adventné filmové večery nekončím, mám pre vás ešte minimálne 3.

Ak chcete, v sekcii na stiahnutie nájdete aj takýto vizuál Marvel adventného kalendáru, ktorý si môžete stiahnuť, vytlačiť a darovať sebe alebo vášmu Marvel parťákovi!

Čo hovoríte na tento tip na adventný kalendár? Idete do toho? Komu by ste ho „venovali“? Dajte mi vedieť do komentáru…

via GIPHY

One thought on “Dokonalý Marvel adventný kalendár

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.