Cesta za vysnívaným bývaním (part II.)

Vintage Zrkadlo – DIY 

Každá žena potrebuje mať svoj priestor, kde sa cíti sama sebou a vie, že si môže dopriať čas na to, aby podčrtla svoju krásu všetkými tými „maľovátkami“ ktoré ako malá kradla mame a teraz už sú jej. Farbičky od výmyslu sveta, ktoré rozžiaria oči, vyčarujú plnšie pery a vykúzlia bezchybnú pleť. Ale nie o tomto kúzle je dnešný článok. Dnešný blog je o tom kúsku miesta, ktorý na to potrebujeme. O mojom kútiku krásy, ktorý sa musel doslova zmestiť do malého kútiku našej spálne. Ale ja by som bez neho nemohla byť a tak sa ten kútik našiel 🙂 

Inšpirácií na internete som našla neúrekom. A všade dominovala jedna dôležitá vec, bez ktorej sa žiadna žena nezaobíde a to ZRKADLO. A tak Vám chcem ukázať, čo dodáva môjmu kútiku krásy ten šmrnc.

V prvom rade mi nešlo o to mať čo najväčšie zrkadlo. V spálni už jedno veľké na skrini máme a tak som to nechcela preháňať. Ďalším dôvodom je aj to, že nosím dioptrické okuliare a teda potrebujem zrkadlo pohyblivé a blízko pri sebe.

Zdroj: IKEA

Pri nákupoch v IKEA som sa zaľúbila do krásneho ozdobného stolového zrkadla. Avšak bojfrendovi sa nepáčilo, že je také čierne (ku podivu prejavil cit pre vkus a asi mal aj pravdu že do našej bielobielej izby by sa až tak nehodilo). No ja som sa ho nemienila vzdať a tak som si zaumienila, že mu dám iný vzhľad veľmi jednoducho a to inou farbou. Už dávnejšie som si hovorila, že vyskúšam obnovu starých (v tomto prípade úplne nových) vecí jednoducho a to sprejovou farbou. a tak som sa vybrala do OBI a kúpila som si podkladový biely sprej a krásny kovovo zlatý sprej, ktorý mal byť teda novým šatom pre moje zrkadlo. Zbožňujem kovové farby zakomponované do interiéru a aspoň takto easy sa mi to podarilo vyskúšať.

Vybrala som sa teda do záhrady (ha, áno výhoda bývania v dome už bola objavená – máme záhradu), obalila som podstavec, na ktorom som pracovala igelitom a pustila som sa do práce.

IMG_0409

 Upozorňujem, že robiť vonku je určite ideálnejšie, lebo farba smrdí, sprej strieka bárs kde a jednoducho je to jednoduchšie s upratovaním. Robiť to však vo vetre (ako sa podarilo mne) nie je ideálne, ale dá sa to, keď sa naladíte na vlnu vetra. A odporúčam použiť aj ochranné rukavice a rúško.

Prvý problém, s ktorým som sa musela popasovať, bolo samotné zrkadlo, ktoré bolo do svojho čierneho rámu už vsadené a teda som musela zrkadlo zakryť, aby sa naň farba nedostala. Bolo to pracné, ale s papierovou páskou a igelitom to išlo vcelku ľahko. Podotýkam, že predsalen však môj ochranný obal nevydržal a čo to z farby sa dostalo aj na zrkadlo, ale odlakovač na nechty si farbou hravo poradil  a bolo po probléme.

IMG_0412
IMG_0430

Jednotlivé komponenty zrkadla ako stojan, ozdobný vrch a spodnú nádobku som rozložila na môj pracovný podstavec a venovala som jej poriadnu dávku podkladovej bielej farby. A samotnému zrkadlu v obale tiež.

Keď farba zaschla (alebo keď som si myslela, že už je zaschnutá) pripravila som si druhý sprej v zlatej farbe. Celý proces som opakovala znovu. Najproblematickejšie bolo dostať farbu úplne všade. Musela som jednotlivé časti otáčať a v tomto procese sa mi miestami pôvodná biela farba ale neskôr aj tá zlatá trochu zošúchala. V konečnom dôsledku mi to však neprekáža – dodáva to tomu zrkadlu vek a tým pádom aj nejaký príbeh, atmosféru a život.

Keď som dobojovala so svojou netrpezlivosťou, poskladala som zrkadlo (podľa priloženého IKEA návodu:) ) a voalá (či ako sa to píše) tu ho máte:

A (ešte nie) finálny set-up môjho kozmetického kútiku krásy, na ktorom ešte zopár týždňov budem pracovať. 

12874206_10208927555209083_868265686_o

12903808_10208927555609093_2016800153_o
… a zrkadlové selfie na záver 🙂

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.