Jarná očista mysle a tela

Už je to ozaj tu? Nesníva sa mi? Slnko, jar, teplo… Myslím, že aj napriek občasnému zamračeniu a tu u nás na Záhorí aj vetru, môžem s istotou tvrdiť, že je tu JAR. Hurá, hurá a ešte raz hurá.

Vždy som si myslela, že moje najobľúbenejšie ročné obdobie je leto. Ja som taký ten typ, čo by sa len slnil, ale čoraz častejšie je to práve jar, ktorá ma dokáže najviac nakopnúť k činnosti. Keď som šťastná a spokojná.

Aj takto pred rokom som sa dala na akúsi očistu tela. Začala som pravidelne cvičiť. Vtedy skôr zo zdravotných dôvodov – musela som si dať dokopy koleno. Tento rok som tiež zasa naplno začala až teraz na jar. Tento rok je motivácia o čosi silnejšia. Tento rok chcem dokázať viac a prekonať samú seba. A na to treba veľké odhodlanie. A čistú myseľ a o nej je dnes aj môj blog.

PicMonkey Collage

Neviem, či to bol zámer toho tam hore alebo len zhoda náhod, že môjho bojfrenda „odvolali za oceán“. Ale z hľadiska duševnej očisty to určite musím brať ako pozitívum. Niežeby mi prekážala jeho prítomnosť – práve naopak, ja som ten úzkostlivý typ, ktorý plakal, že mi chýba dve hodiny po jeho odchode. Ale nalejme si čistého vína (či kávy? zabudla som ako sa to vraví) – kedy skôr budem mať čas vyslovene na seba a pre seba ak nie teraz. Popri domácich a vzťahových a pracovných povinnostiach toho času nikdy nie je nazvyš a práve teraz je tá  príležitosť a hlavne možnosť nevyhovárať sa na nedostatok času a začať makať.

Čo som si naplánovala?

  • každodenný pohyb
  • veľa zeleniny a ovocia
  • piť čerstvé šťavy a smoothies
  • byť v tichu sama so sebou a so svojimi myšlienkami

Nie je to také nezvládnuteľné. A začala som pekne zhurta. Dnes som sa rozhodla vyskúšať behať, ale nie s cieľom odbehnutia xy kilometrov alebo minút. Ale s cieľom efektívne zamakať a využila som na to aplikáciu od Redrock Apps – Running for Weight Loss o ktorej sa môžete niečo dočítať napríklad aj v tomto článku. A fú, celkom makačka, ale pocit úžasný. V takýto krásny deň a va takomto krásnom počasí si to pýtalo samo. Ak to porovnám s inými aplikáciami, čo som skúšala, musím uznať, že táto mi vyhovovala asi najviac. Inštruktor mi dával pokyny, beh, chodza, jogging, šprint a odbehla som 4,5 km, čo sa mi určite pri „neriadenom“ behaní zatiaľ nepodarilo po takejto dlhej pauze. Takže za mňa super.

PicMonkey Collage2

K behaniu pre mňa patrí jednoznačne aj hudba. Buď to si vytváram playlist sama alebo nájdem na Spotify nejaký príhodný a idem. A momentálne najobľúbenejší motivátor je táto pecka:

Ďalším mojím každodenným (s výnimkami) kamarátom je FITSHAKER. Už som o ňom písala v súvislosti s Fitness diárom tu. Ale momentálne ho využívam určite viac a naplno. Zaregistrovala som sa v marci, lebo po odsťahovaní sa z Bratislavy nemám fitko len tak ľahko po ruke. A usúdila som, že za 5,99 mesačne a pri tom priestore čo mám momentálne doma sa mi oplatí vyskúšať cvičenie doma. Výsledkom je už trojtýždňová neustála svalovica, veľa nových skúseností a veru aj zábavy. Vrelo odporúčal každému, kto má priestor civčiť doma, chce ušetriť za fitko a hľadá si čas pre seba – Fitshaker je to pravé orechové.

PicMonkey Collage3

No a nebudem to zbytočne naťahovať. Dostala som zo seba myšlienky, ktoré ma ťažili. Aj o tom je občas blogovanie pre mňa. Verím, že Vás aj takýto článok zaujal. Verím, že budem mať čas na mnoho ďalších a nie len tento mesiac, keď budem sama ale aj tie ďalšie. Lebo pokiaľ zaujmú aspon jedného jediného človeka, ktorý si ich prečíta – má to zmysel.

Krásnu nedeľú snílkovia moji 🙂

0 thoughts on “Jarná očista mysle a tela

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.