New York, New York, prečo a načo sa najviac teším

23 dní ma delí od môjho najbližšieho žúža-dobrodrúža, ktorým je (ako ste sa mohli z titulku dovtípiť) Big Apple. Tri týždne a nejaké drobné mám na to, aby som sa rozhodla, čo je dôležité vidieť a čo môžem oželieť.  Priority, hm jedna z mojich slabých stránok celkovo. Ale hold, treba sa na tento veľký trip pripraviť , nech ani minúta nie je premrhaná.

Prečo sa teším?

Na hlúpu otázku, hlúpa odpoveď, či ako sa to hovorí? Prečo by som sa netešila, že. Ale tak tu sú tri hlavné:

1. spontánne rozhodnutie

Jednoducho som sedela v práci za počítačom a nebolo práve do čoho pichnúť, tak som googlila a rátala dni dovolenky na tento rok. A v tom mi skrsla myšlienka dovolenky medzi 1. a 8. májom, lebo tieto dva sviatky krásne vychádzajú na piatok (fňuk o rok sa už tak tešiť nebudeme). No a keď už som sa rozhodla, že idem, bolo sa treba rozhodnúť, že kam. A New York som tento rok zaradila na zoznam Musíš vidieť. Tak som sa vrhla na webstránky leteckých spoločností a pár dní na to, som mala letenku v kapse (resp. na e-maili).

2. Valentína

Valentína je moja kamarátka, ktorá sa v NY ocitla od začiatku tohto roka. Študuje na Fashion Institute of Technology a veru sa tam riadne namaká. Ale povedala si, že to za to stojí a tak poctivo študuje. A prijíma návštevy, teda mňa. Ak by ste ju chceli podporiť a vidieť jej zaujímavú a originálnu prácu, tak sledujte jej promo video.

64677_10200348877587504_569725923_nValčina práca a moje fotky 🙂

317906_10200348880787584_4606238_n

3. návrat

Pred 25 rokmi, verte tomu alebo nie, som s mojimi rodičmi blízko NY žila. Máme v USA nejakú rodinu a v tom čase žili v New Jersey. A tak sme tam boli, asi na pol roka aj my. No a mne sa náramne páči predstava, že sa tam nostalgicky po tých 25-tich rokoch vrátim a porovnám čo to z fotiek z realitou. Spomienky si vybavovať zrejme nebudem, aj keby som si na niečo spomenula, nikto mi to neuverí, lebo som mala pol roka alebo rok a veď to všetko viem len z fotiek 😉 Ale nostalgia je pekná vec a ja už sa teším ako si zopakujem nejakým spôsobom napr. aj tieto foto:

222099_1037659584696_16_n

224614_1037655104584_9071_n

 

 Na čo sa teším?

Tak to je už ťažšie povedať. Mám jasno len v zopár veciach a neviem ako ich zladím zo všetkým, čo stojí zato vidieť. Ale tak povedzme, že nejako takto:

1.  Marvel´s Avengers S.T.A.T.I.O.N.

Áno je to na vrchole môjho listu, lebo skrátka je. To že priletím do NY tesne po svetovej premiére Age of Ultron som už nejako predýchala. Teším sa, že pôjdem do YMAXu alebo niekam do kina, kde to budú hrať a áno oblečiem si svoje Avengers tričko a kúpim si aj veľký popcorn. Ale to, že v tom čase tam bude táto výstava??? Aj teraz, hoci to už dva týždne viem, sa mi srdce rozbúši, keď si predstavím, aké cool to bude a že to bude jeden z naj zážitkov v mojom živote (veď vravím priority a ja si nerozumieme).

2. ranný jogging v Central Parku

Prednedávnom som so spolubývajúcou pozerala Bride Wars, kde hlavné protagonistky chodili ráno behať do Central Parku a odvtedy sa neviem zbaviť nutkania absolvovať takýto ranný beh na vlastnej koži. Hm vlastne som túto predstavu mala už dávno predtým, keď Charlotte zo Sex in the City behávala po parku aj tehotná.

3. Jimmy Fallon a jeho show

Toto je síce už nereálne, lebo do lotérie o lístky na nakrúcanie The Tonight Show staring Jimmy Fallon sa už na mesiac máj prihlásiť nedá, ale môžem aspoň snívať. Je to jedna z mojich obľúbených zahraničných večerných show, na ktorej sa vždy dobre bavím. U „nás“ okrem Jana Krausa nikto nič podobné tak dobre nerobí, čo je škoda.

4. Klišé veci

  • raňajky u Tiffaniho (zjem tam niekde na ulici croissant)
  • Broadway – keď budú peniaze, bude aj muzikál!
  • slobodná plavba k Soche slobody
  • pláž na Long Islande
  • Brooklyn Bridge
  • Starbucks (lebo do Viedne je ďaleko chodiť na kávu)
  • pamätník 11/9

a mnoho iných:)

images (1)

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.