Návštevy ZOO s deťmi

Navšteva ZOO s deťmi? Pre niekoho možno samozrejmosť a pre niekoho výnimočný zážitok. V dnešnom blogu som vám chcela zhrnúť ako to bolo u nás, kde sa nám najviac páčilo a aj čo by sme ešte chceli vidieť.

Premiéra

Prvýkrát sme navštívili ZOO v Bratislave, keď mala Meli rok a pol. Bolo to také medzi obdobie, keď na Slovensku ešte neprepukol covid úplne, obmedzení bolo pomenej a dalo sa. Bol to pracovný deň a išli sme tam my dve s mojím tatinom. ZOO bola takmer prázdna. Meli najviac zaujala mačka, ktorá sa s nami prechádzala. Inak sa len ledabolo pozrela na žirafy a kozičky.

Pražská ZOO

Druhý pokus sme absolvovali v @zoopraha so Zúbkovcami v lete minulý rok, keď mala Meli niečo vyše dvoch a tiež to nemôžme považovať za úspech. Väčšiny zvieratiek sa ozaj bála, chcela sa kúpať v jazierku, čo by mohla, keby sme o tom vedeli a boli na to pripravení. Bolo to celkom trápenie pre nás ako rodičov a na Marcelovi bolo vidno frustráciu, tak sme radšej odišli. Na jeseň toho roku sme to skúsili ale znovu a bol to veľký úspech. Pár týždňov stačilo na to, aby Meli do takýchto výletov dozrela. Úspech to bol najmä preto, že som vypozorovala ako si začala budovať vzťah k plyšovým zvieratkám a tak sme začali dávať mená aj zvieratkám v ZOO. Spájali sme ich s jej obľúbenými príbehmi – lev bol samozrejme Simba, uškatec sa volá Silky, opica je Chicco a tak ďalej.

Ako tretiu máme vyskúšanú (takisto ešte z jesene) ZOO v Košiciach. Napriek tomu, že som v Košiciach strávila väčšinu prázdnin svojho detstva, ZOO som nikdy nenavštívila. A to jej architektom bol môj starý otec. Jej návšteva tak bola taká smutno krásna, pretože sme oňho minulý rok prišli. Ale opäť to bol, napriek nie priaznivému počasiu, pekný zážitok a Meliskina prebúdzajúca a láska k dinosaurom bola iba upevnená v ich dinoparku. Tam sme aj strávili najviac času.

Zážitky

Pražskú ZOO máme najviac po ruke a už sme si jej návštevu zopakovali niekoľkokrát. Vždy najmä s Miškou a jej rodinkou, Baby sú veľké parťáčky. V zime sme to mali aj s dávkou sneho/dažďu a kŕmenie tučniakov tak bolo celkom autentické. Posledný výlet na Meliskine narodeniny bol ten najdlhší, čo sme absolvovali. A síce sme žiadne kŕmenie nestihli, mali sme šťastie na uškatce, ktoré sa parádne predvádzali, aj hrocha, ktorý tancoval pod vodou, či žirafy, ktoré nám buď otrčili zadky alebo pozorovali Marcela veľmi uprene.

V Košickej ZOO sme na jesen zažili veľmi pekný výklad k tuleňom aj ukážku tréningu a kŕmenia. Inak, už ako som spomenula, bol hit Dinopark. Dúfam, že tam sa ešte vrátime a užijeme si to v lepšom počasí možno aj so sesternicami a ich deťmi.

Poslednú návštevu, ktorú máme za sebou bol len rýchly doobedný výlet do bratislavskej ZOO s kamarátkami a ich deťmi. Z pavilónu opíc si deti odniesli asi najviac – šimpanzy im robili parádne divadlo, prišli celkom blízko. Ešte väčší úspech ale asi malo obrovské lanové ihrisko (o ktorom som nevedela, že tam je) a lozenie v závratných výškach. Meli mala super zážitok, kamoši jej pomohli a spolu sa spúšťali obrovskou šmykľavkou.

Kam nabudúce?

V ČR je bohaté zastúpenie ZOO záhrad a tak do hociktorého kútu zavítate, je šanca, že tam ZOO bude. Mňa lákajú dve – najväčšia v Chomutove, ktorá je zároveň jedna z najmladších v ČR. A tá najstaršia v Liberci. Toto leto by sme si chceli urobiť výlety po Česku a tak je šanca, že si tieto návštevy splníme.

Blízko od Prahy je aj kontaktná ZOO, čo je teda zasa niečo trošku iné a uvidíme, kedy sa tam dostaneme – ZOO Chleby.

Mne sa ako decku veľmi páčilo aj v ZOO vo Viedni tak si túto návštevu určite čoskoro zopakujeme aj s Meli.

Aké návštevy ZOO utkveli v pamäti vám? A čo odporúčate vidieť? Dajte mi vedieť v komentári pod článkom!

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.