Darčeky pre trojročné dieťa

Za pár dní bude naša Meli o rok staršia. Bude mať tri roky. Na Instagrame vás zaujímalo, čo Meliska dostane na narodeniny. Zhrniem vám to, o čom viem, že dostane, lebo sme sa tak s rodinou dohodli, ale aj tipy, ktoré som posúvala ďalej, ale nie je pravdepodobné, že to všetko dostane. Nech sa páči, tu sú moje tipy na darčeky pre trojročné dieťa.

Od rodiny a kamarátov

Medzi darčekmi sa snažím vždy nájsť nejaký balans medzi praktickými a dlhodobo využiteľnými hračkami. V podstate až pár týždňov dozadu som nemala žiadnu predstavu, čo by sa Meliske hodilo a tak sme sa s rodinou dohodli, že jej pošlú peniažky a keď niečo bude treba dokúpime. Ale potom sme pár ideí dostali.

Vláčiková garáž Little Dutch

Pred rokom dostala Meliska na narodeniny vláčikovú stanicu a koľajnice. Je to obľúbená aktivita jej aj Marcela a odkedy videla garáž u Zúbkovcov, tak sa jej nevedela nabažiť. A keďže už koľajnice aj iné doplnky máme, tak sme toto zvolili ako jeden z darčekov.

Stanicu jej pred rokom daroval dedo a tak aj garáž bude od neho.

Ruksak Trixie Opica

Z praktických darčekov ma zaujala novinka na Minilove – tieto zvieratkovské ruksaky. Meliska má soj prvý ruksak od Childhome, ale ako pôjde do škôlky, tak niečo väčšie nám už bolo treba. Výber nebol ľahký, ale zvolili sme nakoniec opicu (v tesnom závese bol lev a tučniak).

Ruksak dostane od starých rodičov.

Lekársky kufrík Kids Concept

Moja sestra jej kúpila lekársky kufrík. Už mesiace sa hráme na doktora, najradšej mu Meli telefonuje a vždy keď chceme ošetrovať, tak vymýšľame čo je obväz a čo injekcia. A takto sa bude môcť hrať viac aj sama. Tieto role-play ju dosť bavia a vydrží pri nich veľmi dlho.

Sponky a gumičky Rockahula

Túto značku sme si veľmi obľúbili a tak bude medzi darčekmi aj set sponiek a gumičiek v krásnych sviežich farbách.

Toto má ako inak odomňa. Lebo my sme dve parádnice a ja si to česanie užívam.

Od Marcela dostane, ak zoženieme, chýbajúce labky-plyšákov, po ktorých jej srdce piští.

Rastúce pyžamká od Pyžamkovo

Pred viac ako rokom sme objavili tieto rastúce pyžamká a Meli ešte stále nosí tie čo sme vtedy kúpili. Aj keď nohy sú jej už krátke. Doobjednali sme teda dve nové, ktoré jej zasa vydržia minimálne toľko, čo tieto. Pyžamko bude darček od babky (a tuším, že pri tom to neostane, lebo babka nosí darčeky celoročne 🙂

Kozmetická taštička Little Dutch

Miška vymyslela, že Meliske vezmú tento set na parádnice. Meli si veľa pýta moje šminky a necítim sa úplne komfortne ešte, aby používala také tie detské. Tieto pre predstavivosť budú tiež super a verím, že sa budeme spolu parádiť pred zrkadlom.

Ostatné tipy

Zvyšku rodiny sme ako tipy dali niekoľko vecí, ktoré nám pripadali, že by Melisku potešili a to:

  • knihy k Albi peru
  • Barbie Anna z Ľadového kráľovstva
  • plastelína / tvorenie
  • magnetické knihy / magnetky s tabuľou
  • oblečenie + postieľka pre bábiku

Inak knihy som tento rok nejako nežiadala. Ale mám v hlave nejaký wishlist, tak sa im povenujem v ďalšom článku samostatne aj spolu s našimi momentálne najčítanejšími.

Čo všetko teda nakoniec Meliska dostane ostáva prekvapením. Myslím, žesme to ale podelili s rodinou dobre. U nás veľmi nefungujú nejaké veľké spoločné darčeky – zladiť sa na čomkoľvek býva problém. Takže Ale narodeninový víkend strávime s kamarátmi v Prahe a pojdeme na výlet do ZOO, to si užijú všetci. A ďalší víkend oslávime s rodinou na Slovensku, zrejme v nejakej cukrárni / na ihrisku 🙂

Zaujali vás niektoré darčeky? Ak áno, dajte mi vedieť, ktoré. A čo ste na tretie narodeniny vymysleli vy? Inšpirujme sa navzájom v komentároch pod článkom.

0 thoughts on “Darčeky pre trojročné dieťa

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.