Môj tretí trimester

…ako som ho prežívala, čo odporúčam a bez čoho by som neprežila

Tretí trimester som začala tesne okolo Vianoc. To bolo jedno z mojich lepších období. Boli to naše prvé spoločné Vianoce ako manželia a ja som a tešila na všetok predvianočný ruch, varenie, upratovanie, zdobenie a nákupy.

vianočná pohoda

Počasie nám tu v Barcelone takisto prialo, december bol krásny a horúci. Skoro stále sme mali nad 20 stupňov, Marcel mal relatívne voľno v práci, tak sme si naplánovali aj nejaké výlety a tehotenské fotenie. Tie sa zvyknú síce fotiť až ku koncu tretieho trimestra, ale nakoľko nás stále doktori upozorňovali, že máme byť pripravení na predčasný pôrod (čomu sa ndes už môžem ozaj len smiať), chceli sme nejaké pekné fotky urobiť už čím-skôr.

a jedna (asi aj jediná) spoločná

Bez čoho by som sa nezaobišla…

Tak tu to bude veľmi stručné, pretože sa nechcem opakovať. Tak ako v druho trimestri, mojím najlepším priateľom v noci bol tehotenský vankúš a kopa iných vankúšov k tomu. Naďalej som používala Bi-Oil, lebo bruško rástlo o-sto-šesť. V týchto týždňoch som aj najviac pribrala. Dokopy to bolo necelých 12 kilo.

TEHOTENSKÝ PÁS: V druhej polovici tretieho trimestra sa moja panva a chrbát rozhodli, že mi budú život znepríjemňovať ešte viac. Kamarátka mi poradila vyskúšať tehotenský pás, ktorý spevňuje kríže a podopiera bruško. Musím uznať, že pomáhal, ale nevyužila som ho až toľko ako som myslela. Výhodou je, že sa dá použiť aj po pôrode na spevnenie spodného chrbtu, tak to neboli úplne vyhodené peniaze.

NETFLIX: Veru, v dňoch, keď som zvládla ozaj len vstať z postele na záchod a späť, bol Netflix, HBO GO a Youtube moja jediná forma zábavy. Pozerala som veľa dokumentov a krimi seriály alebo iné mamičky a ich youtubové kanály, tipy, skúsenosti a zážitky. Dodalo mi to nie len inšpirácie na výbavičku, či rôzne produkty, ale aj motiváciu neupadať do zlej nálady. Často som mala pocit, že toto nepohodlné a zlé obdobie nikdy neskončí a že to takto prežívam sama.

MANŽEL: A v neposlednom rade by som sa nezaobišla bez Marcela a jeho trpezlivosti, ochoty a pomoci. Nemám asi ani dosť slov, ktoré by vyjadrili, aká som za neho vďačná. Uľahčoval mi všetko ako sa len dalo. Začal variť a bez problémov sa postaral aj o domácnosť.

Ako som sa cítila…

3D ULTRAZVUK: Krásny zážitok po Novom roku sme mali na 3D ultrazvuku, kde sme uvideli tváričku našej Melisky prvýkrát. Bol to úžasný a dojímavý zážitok. Máme z neho video aj kopu fotiek tejto milej tváričky.

30-ka A BABY SHOWER: Tretí trimester bol pre mňa aj o oslave mojich 30-tych narodenín. Mala som obrovské šťastie, že moje skvelé kamarátky si našli čas, zverili deti do rúk manželov, vzali si voľno z práce a prileteli za mnou do Barcelony osláviť to. Okrem toho sme to spojili aj s baby shower a ozaj mali skvelý čas. Hoci to nebol žiadny wild žúr, bola som s tými, ktorých mám rada a stálo to za to.

Nakoniec som si tretí trimester predĺžila ešte o týždeň. Ale o tom už v ďalšom blogu, kde vám napíšem o mojom pôrode a skúsenosti tu v Španielsku.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.