Dovolenka zo dňa na deň – sprievodca rýchlym odchodom do sveta

Kto zbožňuje spontánnosť nech dá ruku hore?

ELV3dcefa_PDH315_SOCCER_CHAMPIONS_0913_1A
zdroj: internet

No hneď som vedela, že sa nás zopár nájde. Ja mám jednak veľmi rada prekvapenia a takisto v kontraste k mojej „všetko-musím-mať-naplánované“ povahe, mám rada neplánované udalosti, pokiaľ nezasiahnu do mojich plánovaných udalostí (a to občas komplikuje život). Preto nečakaná dovolenka, ktorá ma čaká o dva dni sa vyškriabala na vrchol môjho rebríčku prekvapení a očakávaní roku 2015.

Včera (nedeľa) som sa dozvedela, že je možnosť zviesť sa tento týždeň (v stredu) do Grécka (áno zviesť, áno autom, a hej asi tak 1555 km) a vychutnať si grécku krízu z prvej ruky na Lefkáde s partiou kitesurferov a mojím bojfrendom, ktorý sa tam už od soboty slní.

Keď sa človek dozvie takúto informáciu a je jej kladne naklonený, musí vyriešiť hneď niekoľko vecí:

1. peniaze (hotovosť, lebo Grécko) – výplata je za rohom takže CHECK

2. pas – doklady – vraj v Macedónsku by mi európsky občiansky zhabali, ale pasy sú ok, takže CHECK

3. dovolenka/voľno z práce – síce som už mala podpísanú dovolenku na august, ale mám šťastie na dobrého šéfa, takže CHECK

4. poistenie – 4 kliky na počítači a 9 euro čiže CHECK

5. ostýchavosť – no ono to nie je len tak vydať sa niekam s partiou úplne cudzích ľudí, ale ak ste úzkostliví ako občas ja, tak sa treba nadýchnuť, zvážiť pre a proti a nechať sa asi uniesť, lebo príležitosti ako je táto neprichádzajú každý deň, takže CHECK (skoro, ešte som vo fáze nádychu)

No a pokiaľ máte dobrodružného ducha, nebojíte sa cudzích ľudí a cca 20 hodinovej cesty autom tak Vám nič iné nechýba. Zbalte opaľovací krém, plavky (v mojom prípade aspoň desať šiat k tomu), chleba s rezňom do batohu a ide sa.

Foto dokumentácia po návrate:)

IMG_7312

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.