Adventný kalendár pre deti

Začiatok decembra sa blíži a ak ste ešte nezačali plánovať adventný kalendár pre deti (a chcete) tak je najvyšší čas. Ak ste čítali e-book Vianoce môžu byť udržateľné, tak viete, že som tam spomínala ako poňať zabalenie jednotlivých „okienok“ udržateľným spôsobom alebo aké alternatívy adventného kalendáru si viete zakúpiť tak, aby vám vydržali aj na ďalšie roky. Ale v dnešnom blogu budem hovoriť o tom, čo do tých okienok môžete deťom napríklad dať (a nepôjde o sladkosti). No ale nejaké dobroty do mikulášstkej čižmičky spomeniem tiež.

Ak si chceš e-book stiahnuť urobíš tak tu:

Najprv vám ukážem konkrétne veci, ktoré poputujú do Meliskinho adventného kalendáru (vhodné teda pre deti tak od 2 rokov) a na záver pridám ďalšie tipy, ktoré by som využila tiež, ale ktoré sú vhodné aj pre staršie detičky (3-5). Ale tak máme len 24 okienok. Resp. v našom prípade domčekov. Vybrala som Meliske adventný kalendár z eshopu Chooze.sk, kde mali ozaj pekný výber aj ďalších, opakovane použiteľných kalendárov.

web chooze.sk

Ako prvé som do adventného kalendáru pre Meli našla v kníhkupectve fazuľky do vane – malé fazuľky, ktoré keď dieťa hodí do vody zmenia fazuľky tvar na niečo iné. Roky dozadu, keď som ešte pracovala v hračkárstve tak sme ich tam mali. Teraz som ich na slovenských e-shopoch nenašla, ale pre tých z vás, čo žijete v Čechách určite ich nájdete v Luxore. Malá drobnosť, ktorá deti, čo sa rady čvachcú určite zaujme. Zobrala som dve balenia – vybavím dve okienka:)

Ako ďalšie som chcela Meliske zohnať niečo kreatívne a v tomto sa mi osvedčila značka Djeco. Ja som Meliske vybrala farby v tube s penovým hrotom (je ich 6 takže do 6 okienok) ale zvažovala som aj tieto prstové farby takisto od Djeca. Tie v tube sa deťom výborne držia a majú penový hrot, takže sa im s nimi aj dobre manipuluje. Ja som naše kúpila na Bonami, ale našla som ich aj na mimillu.sk.

Ako ďalšie som vybrala nádherné ozdôbky Maileg z nášho obľúbeného Minilove. Meliska bude mať v izbičke malý vianočný stromček v kochlíku a každý druhý deň pribudne jedna z ozdôbok. V balení ich bolo takisto 6. Toto balenie tam už nenájdete, ale kopu iných ozdôbok ešte áno, tak utekajte pozrieť. Ja sa teším, že si takto vytvoríme tradíciu zdobenia stromčeka s Meli od mala. Aj toho jej aj toho veľkého rodinného:)

To by bolo 14 okienok, ak dobre počítam. Jedno okienko bude mikulášske a to bude trochu special, bez sladkostí. Melinke som kúpila tvorivú aktivitu od Míšy z @tvorim.duhu a to jednorožca na dotvorenie. Bude to jednak pekná spoločná aktivita aj dekorácia do izbičky. Prihodím k tomu nejaké ovocko a mikulášsky domček bude plný.

Ďalších 6 domčekov zaplní pexeso, ktoré nám poslala Tami na vyskúšanie. Jej eshop significant.sk je plný krásnych drobnôstok a celá sekcia Vianoce ma očarila. Veď pozrite sa sami. Pexeso sme dostali aj v nevianočnej verzii, ak by ste chceli siahnuť skôr po netematickom.

Tak a to by sme mali dokopy 20 okienok. Ostávajú posledné 4 okienka. V troch z nich sa budú ukrývať ďalšie vianočné ozdôbky, ale tentokrát ručne robené rukami šikovnej Lucky @luska.design (tip na tieto ozdoby som spomínala už aj v e-booku). Práve preto, že sú robené ručne som ok s tým dať ich Meliske na manipuláciu.

A to posledné, vianočné okienko, resp. v našom prípade domček bude mať ešte jedno iné pexeso, ktoré je trošku väčšie a obsahuje až 21 párov a je bilinguálne. Hneď ako som ho na Instagrame @diverza.sk videla, napadlo mi, že by to bol skvelý darček pre Meli. Je anglicko-španielske (ale budú mať aj iné jazykové varianty). Bude to teda zábava aj pre nás. A keďže je také väčšie, dávam ho do posledného domčeku ako taký prvý vianočný darček zároveň. Ale na druhej strane, ak by ste ho chceli dať po páre do 21 okienok aj to by sa dalo:) Tak si ho môžete čeknúť TU.

Iné tipy do adventného kalendáru:

To boli tie naše okienka. Už sa teším, keď sa pustím do samotného balenia a chystania celého adventného kalendáru:) Ale mám ešte zopár ďalších tipov, čo by ste mohli do okienok, vrecúšoch, čižmičiek použiť:

Na e-shope Diverza by som vybral napríklad aj pastelky pleťových farieb, Meliska ich má veľmi rada. Alebo magnetky Little Feminist – je ich tam 20 kusov, takže viete nadeliť do okienok po páre napríklad 🙂 My máme set 4 malých knižočiek, ktoré si Meli vytiahne denne. Sú drobné, pár stranové, farebné a niečo v tomto duchu je tiež skvelý nápad, dať do balíčku. Žiaľ tieto sú momentálne vypredané.

Niečo pre dievčatá – parádnice: podľa mňa ideálny darček práve dievčatám sú sponky a gumičky a tie od značky Rockahula, ktoré som si na Minilove zamilovala sú úžasné. Jednak som spokojná s tým ako držia vo vlasoch a sú vkusné, zaujímavé, originálne aj tematické. Dlho som rozmýšľala, že Meli dostane práve aj nejaké tie s vianočným motívom, lenže som ich už nakúpila za posledné mesiace dosť, tak som si musela dať stopku 😀

A (nielen) pre chlapcov by som volila set autíčok Little Dutch vhodných aj na vlakovú dráhu. V balení ich je až deväť, takže je to podľa mňa skvelá voľba.

www.minilove.sk

Spomeniem aj slovenskú zančku z východu, ktorá ma zaujala svojou krásnou, detailnou prácou. Najprv som ich registrovala len ako slow fashion baby značku, ale oni vyrábajú aj čarokrásne figúrky z dreva (a iné krásnosti). Ježkove oči majú svoje produkty so slovenskou tematikou, ručne maľované a naozaj krásne. Napríklad ozdôbky na stromček alebo postavičky by sa do adventného kalendáru takisto hodili.

No a to by bolo na dnes všetko. Mňa zaujíma aj čo ste vymysleli vy deťom a kde ste hľadali inšpiráciu? Už aby bolo 1. decembra. Myslím, že Meli je práve v tom veku, kedy už bude plná očakávania po tom, čo otvoríme prvý domček a myslím, že bude ťažké ju udržať na uzde, aby nešla otvárať ďalšie. Keď si spomeniem na seba, tak moje šokoládové adventné kalendáre občas neprežili do Mikuláša 😀 Hm…

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.