6 tipov na fakt originálny darček (nie len na Valentína)

Ak patríte medzi tie páry, čo svoju lásku oslavujú pravidelne každý deň, tak super. Ale ja osobne mám sviatok lásky rada. Život je často príliš uponáhľaný a človek na to každodenné niečo buď zabúda alebo to už ani nevníma. A láska si zaslúži byť oslavovaná. Tu je teda 6 tipov na originálny darček a myslím, že si vyberie každý.


Zo všetkých strán sa na nás chvíľu po Novom roku rúcajú dary, kvety, bonbóny, tričká, želania plné už tak trochu otrepaných motívov a fráz. Je pravda, že amerikanizácia spôsobila, že máme sviatkov ako je Valentín často plné zuby. A to vie celú symboliku za týmto sviatkom a aj jeho hlavnú myšlienku riadne ľuďom znechutiť. Asi sa tomu vo všeobecnosti už nevyhneme, ale ak lásku oslavovať chcete, tak sa to dá aj inak!

Ak sa vám zdá (alebo možno vašim polovičkám), že je toho počas roku dáko priveľa, tak mám pre vás jeden zaujímavý tip. Lásku a váš vzťah pravdepodobne oslavujete okrem Valentína aj na vaše výročie vzťahu, sobášu či spoznania sa. A možno sa to ťažko všetko pamätá, možno aj rozpočet na zážitky a dary nie je práve k dispozícii. Čo takto si vytvoriť spravodlivý systém?

Povedzme, že ja budem mať tento rok nastarosti Valentína a Marcel naše výročie. Znamenalo by to, že na Valentína vymýšľam program iba ja. Iba ja kupujem darček a Marcel sa len dostaví a užije si to. A v máji na naše výročie nepohnem prstom, ale všetko toto bude mať v réžii Marcel.

Ešte sme to neskúšali, ale radi by sme. Odoberie to trochu tlaku z oboch strán a ďalší rok sa role vymenia. Do kalendáru si vieme jednoducho nastaviť pripomienku podľa potreby na každé dva roky k danému sviatku a vybavené. Vyskúšate?

Každopádne poďme na tipy pre vás:

Archív lásky

Táto idea, o ktorej budem písať je iná. Je doslova momentálne jediná na svete a predstavte si, nachádza sa na Slovensku. V Banskej Štiavnici. A áno, som tak trochu ovplyvnená, lebo sa jedná o Banku lásky vytvorenú z veršov básne Marína – najdlhšej ľúbostnej básne (vraj aj na svete).  Láska Maríny a Sládkoviča je navždy uchovaná v nádherných ľúbostných veršoch. V tých istých veršoch môže byť navždy uschovaná aj Vaša láska.

Ide o to, že si viete v tomto archíve lások zakúpiť členstvo a schránku, do ktorej si môžete vložiť niečo, čo symbolizuje Vašu lásku (prsteň, ľúbostný list, lístok do kina z prvého rande, fotku…) Táto schránka je zapečatená a máte do nej prístup len vy. Romantika mi práve tečie aj z uší, keď nad týmto nápadom rozmýšľam. My sme v Banskej Štiavnici na toto miesto natrafili pred pár rokmi, keď ešte bolo zavreté, ale už fičí a zakúpením schránky podporíte obnovu domu, v ktorom žila Marína Pischlová. Dva v jednom 😉

V ľavo foto zo stránky bankalasky.sk a vpravo naša foto z výletu do Banskej Štiavnice

Šperk na mieru

Nie je žiadnym tajomstvom, že my ženy sme tak trochu občas straky a máme rady šperky. Niekedy si muži myslia, že keď už nám ten prsteň dajú, tak to tým pre nich hasne. No ale to sú teda riadne na omyle, že? Čas darovať žene krásne kvety, a milý šperk sa nájde vždy a obzvlášť v deň zaľúbených. Nosiť hrdo symbol lásky či už na krku, na zápästí, na prste, členku… no tých možností je neúrekom, je snom skoro každej ženy. A takýto dar takisto nemusí byť tuctový.

Hany Kašičková robí šperky na mieru a s príbehom. A o čom je predsa láska? O krásnom príbehu dvoch ľudí… A tento príbeh môžete rozpovedať svojej drahej (ale aj svojmu drahému) s netypickým šperkom. Iniciály miesto diamantu? Dva prstene v jednom? Veď pozerajte sami… My sme si u Hany dali robiť obrúčky a Marcelov prsteň, ten v sebe nesie veľmi krásny príbeh (už dávno som vám sľúbila, že vám o ňom rozpoviem). A keby som si mohla vybrať, určite by som chcela v budúcnosti prívesok alebo náramok s Meliskiným menom.

Zápisník jednej lásky

Táto idea neskrsla vôbec v mojej hlave, ale u Nikol. Keď mi to tom povedala, skoro som sa pocikala od šťastia, nad tým, aký to je dobrý nápad a že mne, človeku, čo si píše denníky od malého malička, takéto niečo nenapadlo už dávno. A pritom nejde ani o nič komplikované. Samozrejme, kto videl film tak už asi aj vie o čom hovorím…

Idea darovať si navzájom svoje spomienky ma skrátka dostala. Je to presne také jednoduché, ako to aj znie. Zápisník, do ktorého si budete písať Vaše spomienky. Raz on a raz ona. To najkrajšie, najdôležitejšie a hlavne to, na čo nechcete zabudnúť.

Je mi jasné, že takýto darček nie je pre každého… To asi nie je žiadny darček. A určite chce omnoho viac času, ako kúpiť kyticu ruží, či lístky do kina. Je to navždy a je to niečo, čo oceníte s každým pribúdajúcim rokom viac a viac… A samozrejme, že som sa toho hneď chytila. Ja a písanie, veď viete… 🙂

Ilustrácia ako z rozprávky

Tento darček som pred pár rokmi venovala Marcelovi a neskôr sme ho využili aj na našu svadbu. A je to personalizovaná ilustrácia od Zuzky Verbovskej.

Neskôr som si to zopakovala a do zbierky sme si pridali už aj rodinnú ilustráciu s Meliskou. Krásne na tomto darčeku je, že z neho máte radosť obaja. Šikovných ilustrátorov je určite viac, ak vám nevyhovuje tento rozprávkový štýl, nájsť sa dajú isto aj modernejšie spracovania.

Fotenie, album z fotiek alebo fotokniha

Dnešná doba je typická tým, že máme všetko hneď nejako po ruke. Mobilom všetko odfotíme, natočíme, vybavíme. Fotky sa kopia na SD karte, na cloude a na sociálnych sieťach. Ale nechýba Vám čaro starých albumov a spomienok krásne zachytených a uložených na pamiatku aj v tej fyzickej forme? Mne veru áno. S Marcelom máme jeden spoločný album z nášho prvého spoločného roku, zopár fotiek zo svadby a Meliske sme pred rokom spravili niekoľko fotokníh. Ale tým to zhaslo. Toto by som chcela na Valentína napraviť. A fotky z posledných mesiacov zasa nejako spracovať.

Môj T I P pre Vás? Nájdite šikovného fotografa a doprajte si rande / rodinné fotenie a potom si tieto fotky môžete zarámovať, urobiť z nich fotoknihu alebo len vytlačiť a založiť do albumu. Toto som spravila na naše minulé výročie a fotky od Danky nám zdobia spálňu.

Výzvu upratať si všetky fotky, ktoré máte si necháme na inokedy, dobre?

Pohľadnica trochu inak

Valentín vôbec nemusí byť o veľkých daroch. Je to na každého uvážení. Preto sú aj populárne jednoduché pohľadnice. Avšak aj tu sa to dá poňať trochu inak, zaujímavejšie.

Exploding box je krabička, ktorá sa vám v rukách po otvorení rozpadne a odhalí svoje vnútro. Majsterkou týchto krabičiek je Blanka, ktorá ma inšpirovala, keď som vymýšľala darček ja pre svoje družičky. No a poviem vám, že ich výroba je extréma piplačka. No ale Blanka to má v malíčku a tak mi jednu na Valentína prichystala. Nájdete ju na Instagrame ako @blanka.husar , určite sa poteší, keď jej dáte follow. Scrapbookuje naozaj kadečo.

Na záver už chcem len povedať (pokiaľ ešte čítate), že akýkoľvek darček darovaný z lásky sa ráta! A cení a je ten naj. Toto boli len alternatívy a inšpirácie pre tých z Vás, ktorí hľadáte niečo iné. No a samozrejme ak Valentína neoslavujete, to je takisto v poriadku a možno som vás inšpirovala na romantický darček k narodeninám alebo výročiu.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.