Zimná výzva – čítajme knihy

Ahojte moji krásni čitatelia:)

Rozmýšľala som, o čom by som mohla napísať tento týždeň. Nápadov je viac než dosť, len času je momentálne málo, lebo sa (opäť) sťahujem, mením prácu a tak ďalej. Ale nie o tom som chcela. Nuž som si pripravila pre vás výzvu. Rozhodla som sa, že na každé ročné obdobie si pre Vás pripravím nejaký projekt, challange alebo niečo také, čomu sa aj ja chcem venovať, súvisí to s mojimi cieľmi a je to všeobecne prospešná vec.

No a tak tu máme teda  zimnú výzvu čítania kníh. Prečo?

Ešte stále sme v zimnom období a neviem ako vy, ale ja zimu po Vianociach vnímam úplne inak ako zimu v decembri. Pred sviatkami je úplne iná atmosféra, človek sa aj poteší, keď nasneží a tak. V januári je zima už len otravná súčasť nášho podnebia, ktorú musíme v mestách prežiť a občas sa nám z nej podarí tešiť niekde v prírode a na horách.

No a ja by som úplne prijala, keby sa celý január a február zrušil a mohli by sme len sedieť doma zabalení v deke, piť horúci čaj a hladkať mačky. No ale keďže mi nikto prázdniny len tak nedá, rozhodla som sa, vyzvať seba a aj vás k tomu, aby sme tento čas-nečas trávili nejako príjemne. A čo môže byť príjemnejšie ako čítanie kníh pri pukajúcom ohni v krbe alebo pod perinou?

V čom výzva spočíva?

Do prvého jarného dňa nám ostáva ešte hromada času. A priznajte sa, koľko kníh ste za uplynulý rok prečítali? Ja som sa snažila čítať veľa, ale nakoniec to skončilo niekde medzi 4-7 knihami (už si to presne nepamätám). A tak som sa od začiatku roka pustila do intenzívnejšieho čítania a už čítam 3. knihu. A mojím cieľom je, prečítať každý mesiac aspoň jednu knihu, čo je myslím vcelku realistický cieľ.

Ale výzvou na zvyšok zimy je:

odložiť večer mobilné telefóny, tablety, joysticky a ovládače od televízoru, vypnúť všetku techniku (možno okrem gramofónu) a čítať si na dobrú noc.

Tak čo myslíte? Zvládli by ste to? Ak áno, napíšte mi čo čítate, odporučte dobré knihy a napíšte aj čo plánujete čítať. Máte radšej papierové knihy alebo ste podľahli čaru e-books? Nakupujete knihy alebo chodíte do knižnice? Uf veľa otázok, ale dajte vedieť, som zvedavá 🙂

l16875

l186969

Ja momentálne čítam Hodvábnika od Roberta Galbraitha (a.k.a. J.K.Rowlingovej) a Liečiteľa od Noah Gordona.

Odporúčam Vám inak stránku Goodreads. Nájdete tu všetky knihy, autorov, recenzie. Môžete si vytvoriť poličky s obľúbenými knihami, plánovať si, čo chcete čítať a tak ďalej. Ja ich stránku zbožňujem.

A ak plánujete kúpiť novú knihu, čeknite si napr. Panta Rhei, lebo majú veľký výpredaj!

0 thoughts on “Zimná výzva – čítajme knihy

  • Ja čítam aj počúvam audioknihy neustále, dokonca o nich aj píšem recenzie 🙂 Ale táto výzva sa mi páči, lebo namiesto tých šialených ako napr. „prečítať 200 kníh“ alebo „prečítať knihu z každého žánra“ je celkom rozumná 🙂
    Každý rok si dávam predsavzatie „viac čítať“, ale predsavzatia sú nafigu…

    Tiež mám večery, kedy namiesto kľudu v posteli a čítania knihy zabijem čas hraním sa na tablete a podobne – a potom mám zlé svedomie, lebo čítanie mi chýba… ale dopĺňam to čítaním (zase niečoho iného) popri cestovaní do/z práce.

    Ak by ste niekto potrebovali tip na dobrú knihu, na blogu ich mám celú fúru, od zábavných až po tie ťažšie 🙂

    • Neuveris s akym omeskanim mi tento komentar prisiel 😀 Ale nevadi lepsie neskoro ako nikdy… Skvele urcite pohladam inspiraciu novu lebo mam sice svoj poradovnik ale vsetko to je v jednej rovine a prijala by som nejaku novinku

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.