dvetisícsedemnásť

Ahojte snílkovia,

vítam Vás  späť na mojom blogu v novom roku. Je nedeľa ráno, deväť hodín a pár minút a keďže z nejakého neznámeho (uchrápaného) dôvodu som už hore, povedala som si, že deň začnem produktívne a odhodlane som si sadla za počítač 🙂

Dnešný blog bude ako inak o tom, čo sa stane mojimi prioritami na rok 2017. Respektíve mala by som sa opraviť a povedať čo sa stane PRIORITOU na rok 2017. Lebo hoci som sa minulý rok snažila pod heslom „menej je viac“ stanoviť si len niekoľko cieľov, tá snaha skončila len chabým pokusom a nakoniec som aj tak mala vypísanú stránku cieľov a snov, ktoré som chcela stihnúť. No a pozrite sa, rok skončil a ja som naozaj skončila s „práznymi rukami“.

Položila som si teda otázku, kde sa stala chyba? A odpoveď ma prekvapila neprekvapila. ČAS! Nie, problém nebol v tom, že by som ten čas nemala. Problém bol v tom, že som si ho nevedela dobre zorganizovať.

Ako sa teda z tejto chyby poučiť? Na čo sa zamerať? Čo bude mojím hlavným cieľom v tomto novom roku?

Myslím, že všetci ľudia, ktorí ma dobre poznajú vedia, že som človek, ktorý má plán, diár (dva-tri) v kabelke a synchronizovaný google kalendár. Tak v čom je teda problém? pýtam sa. A uvedomujem si, že som stratila v poslednom roku svoju systematickosť a vytrvalosť. Dôvodov na to bolo zrejme viac.

Preto je mojím hlavným a jediným predsavzatím na tento rok byť viac organizovaná. Pre mňa to znamená dokonca byť viac sama sebou. Opäť nájsť seba a svoj fungujúci systém. A verím, že dodrživanie tohto predsavzatia ma privedie k tomu, aby som si svoje čiastkové ciele a sny dokázala plniť aj bez toho, aby mi svietili pod nosom ako PREDSAVZATIA NA ROK 2017.

Pri dumaní a hľadaní odpovedí na otázky vyššie som v posledných dňoch narazila na niečo, čo sa nazýva Bullet Journal. Analógový systém pre digitálnu dobu. Nebudem teraz vysvetľovať o čo presne ide, určite by som rada neskôr pripravila blog o tom, čo to je a ako to je aplikujem vo svojom živote – ale až časom. Pointou je, že pri študovaní si tohto systému organizovania svojho času/kalendáru/ aktivít som si uvedomila niekoľko vecí, súvisiacichpráve s dosahovaním svojich cieľov:

1. mať všetko hneď a zaraz nie je možné

2. výsledky sa dostavujú časom a kľúčom je trpezlivosť a vytrvalosť

3. je potrebné ujasniť si hodnoty

4. je potrebné mať jeden veľký cieľ, bod kam smerujem

5. zmena a riskovanie majú svoje miesto v živote

Možnože to nie je nič prelomové, ale ja som si toto potrebovala ujasniť. Nadýchnuť sa a s čistou hlavou vykročiť do nového roku.

Verím, že mi odpustíte moju polročnú odmlku a nečinnosť. Verím, že sa tu budeme stretávať ozaj pravidelne a budeme spolu snívať naše sny.

Šťastný Nový rok!

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.